Dienas ziņas

Valmierieši vērtē darbus un cilvēkus

Dienas ziņas

Viskūtrākie balsotāji Zemgalē – rundālnieki

Ventspilī nobalsojuši 38,9% iedzīvotāju

Neskatoties uz ziņām par provokācijām, Ventspilī vēlēšanas norit mierīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 11 mēnešiem.

Arī Ventspilī darbs vēlēšanu iecirkņos šodien ritēja ierastajā režīmā, pieredzējušākie vēlēšanu iecirkņu darbinieki stāsta, ka vēl klusāk un ar mazāk novērotājiem kā citus gadus. Vienīgā neierastā aina bijusi pastiprinātā pašvaldības policijas kontrole, kā arī Ceļu policijas ekipāžu dežūrēšana uz Kurzemes autoceļiem. 

Šīs vēlēšanas Ventspilī solījās būt neprognozējamas: jau maijā kādas vēlēšanu komisijas locekles iesniegums Centrālajai vēlēšanu komisijai pieprasīja izmeklēt gadījumu Ventspilī, jo vietējā laikrakstā tika publicēta detalizeta informācija par vēlēšanu sarakstu iesniegšanas aizkulisēm pilsetā.

Vēlēšanu komisijas locekle Sandra Orinska lūza tiesībsargājošās iestādēs veikt pārbaudi un atsaukt nekompetentu vēlēšanu komisiju. Centrālā vēlēšanu komisija pārkāpumus nekonstatēja, un arī šodien pati Sandra Orinska komentārus par šo vēstuli sniegt vairs nevēlējās.

Ventspils vēlēšanu komisijas sastāvs nav mainīts, un vairākas pašvaldību vēlēšanas organizējusī komisijas priekšsēdētāja atzīst, ka vēlēšanas Ventspilī norit ļoti mierīgi.

Plašsaziņas līzekļos arī izskanējusi informācija, ka Ventspilī vēlēšanu dienā varētu būt dažādas provokācijas un aģitācija vēlēšanu iecirkņu tuvumā, ko šobrīd neapstiprina ne pašvaldības policija, kas veic pastiprinātu kontroli, ne arī vēlēšanu komisijas:

"Drīzāk tās nebija provokācijas, bet cilvēki grib pa diviem iet, vai arī grib kaut kur ne tur iet," stāsta Iveta Rītele, Ventspils 263. vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja.

Lai arī Ventspilī tiek runāts par to, ka konstatējot pārkāpumus, pilsētā varētu tikt pieprasīts rīkot atkārtotas vēlēšanas, Ventspils 13 vēlēšanu iecirkņos nekādu ārkārtas incidentu nav bijis un līdz pat desmitiem vakarā strādās 91 vēlēšanu komisijas loceklis no dažādām politiskajām partijām, jo ikvienam politiskam spēkam no septiņiem sarakstiem bija tiesības komisijās deleģēt savus pārstāvjus.

Ventspilī pirms četriem gadiem aizvadītajās pašvaldības vēlēšanās iedzīvotāju aktivitāte bija zema, šobrīd zināms, ka pirms 3.jūnija nobalsojuši jau 2278 pilsņi, bet plkst. 16.00 saņēmtās ziņas no centrālās vēlēšanu komisijas sniedz precīzāku skaitu: šobrīd uz vēlēsanām Ventspilī devušies 38.9% balstiesīgo iedzīvotāju.

"Uzskatām, ka katra balss ir svarīga," stāsta ventspilniece Iveta.

Nav noslēpums, ka Ventspilī liela daļa iedzīvotāju ir krievvalodīgie, starp tiem arī nepilsoņi, kas šodien pašvaldību nevēlēs:

"Esmu Ukrainas pilsone, un man nav tiesību piedalīties vēlēšanās," saka Antoņina, kuras meitas gan jau ir pilsones.

"Neesmu pilsonis, tāpēc nevaru vēlēt," saka Sergejs, kurš tomēr gribētu piedalīties vēlēšanās.

Šogad Ventspilī darbam pašvaldībā pieteikts par vienu sarakstu vairāk kā pirms 4 gadiem, vecākajam deputātu kandidātam ir 86 gadi un par Ventspils deputātu krēsliem sacenšas tieši 86  kandidāti. Vēlēšanās Ventspils pilsētā aicināti piedalīties 24 312 , no tiem šobrīd nobalsojusi 9334 balstiesīgo pilsoņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti