NEPLP: TV kanāliem ir interese par vakanto vietu bezmaksas apraidē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Lai televīzijas (TV) bezmaksas apraidē būtu pieci kanāli, tiks rīkots konkurss programmas izplatīšanai piektajā kanālā. Par to jau ir interese, ko izrādījuši tirgū jau strādājoši dalībnieki, to Latvijas Radio programmā "Pēcpusdiena" atzina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja pienākumu izpildītāja Aija Dulevska.

Kā ziņots, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) 2.jūlijā parāda dēļ pārtrauca nodrošināt bezmaksas televīzijas apraidē esošā SIA "Ogres televīzija" kanāla OTV programmas izplatīšanu. Pēc OTV aiziešanas no bezmaksas zemes TV apraides pārējiem četriem kanāliem maksa par programmas izplatīšanu pieaugs par aptuveni 7000 eiro.

NEPLP vadītāja pienākumu izpildītāja Dulevska atzina, ka pašreizējā situācija, kad bezmaksas apraidē ir vien četri  TV kanāli, ir pagaidu variants. Tiek gatavots nolikums un jau augustā tiks izsludināts arī konkurss, lai bezmaksas apraidē būtu pieci TV kanāli.

NEPLP: TV kanāliem ir interese par vakanto vietu bezmaksas apraidē
00:00 / 05:39
Lejuplādēt

"[Nākamā gada] 1.janvārī bezmaksas apraidē vajadzētu parādīties piektajam kanālam,” teica Dulevska, norādot, ka interese par dalību konkursā esot, tostarp no tirgū jau strādājošiem dalībniekiem, kas saturu ražo latviešu valodā.

Dulevska vienlaikus atzina, ka Kultūras ministrija (KM) un Satiksmes ministrija (SM) patlaban strādā pie būtiskām izmaiņām bezmaksas televīzijas apraidē – plānots atteikties no konkursa uz sabiedrisko pasūtījumu, tā vietā paredzēts sludināt konkursu uz apraides vietām. Tādējādi kanāliem būtu brīvākas rokas satura ražošanā.

Pašlaik bezmaksas apraidē raida LTV1, LTV7, "Rīga TV24" un "Re:TV".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti