Panorāma

Diskutē par prezidenta pilnvaru paplašināšanu

Panorāma

Zolitūdes tiesa var ievilkties

NEPLP lems par LTV valdi

NEPLP pirms LTV valdes darba izvērtēšanas bruģē ceļu jaunas medija vadības meklēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

Jau pirms līdzšinējās Latvijas Televīzijas (LTV) valdes trīs locekļu darbības izvērtēšanas, nepasakot, cik labi vai slikti strādājis katrs no viņiem, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sākusi veidot konkursa jeb nominācijas komisiju jaunu amatpersonu meklēšanai.

Kā norāda eksperti, gan Valsts kapitālsabiedrību likums, gan labas  pārvaldības normas paredz, ka vēlams taupīt resursus. Jaunas amatpersonas jāsāk meklēt pēc tam, kad jau ir oficiāli paziņots, kādēļ līdzšinējo pilnvaras nevar pagarināt.

NEPLP, kas pārstāv LTV akcionāru - valsti, no komentāriem otrdien, 23.februārī, atturējās, norādot, ka par valdes locekļu  izvērtējumu lems trešdien, 24.februārī.

Padomes locekļi līdz šim vairākās intervijās nav slēpuši, ka vēlas organizēt konkursu. Uz to esot uzstājis Pārresoru koordinācijas centrs, LTV stāstīja padomē. Centra vadītājs Pēteris Vilks  sacīja, ka padomei nekādas prasības nav izvirzītas.

"Kapitālsabiedrību pārvaldības likums nosaka, ka izvērtē esošās valdes darbību un var tās pilnvaras pagarināt. Ja ir vēl cits regulējums uz sabiedriskajiem  plašsaziņas līdzekļiem, tad jāpiemēro šo likumu normas, bet jāskatās, kāda ir likumu  kolīzija. Atbildība pateikt, kā jārīkojas, ir plašsaziņas līdzekļu padomei," norāda Vilks.

Obligātu konkursu radio un televīzijas valdēm paredz līdzšinējais Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, taču, pēc juristu domām, - jaunais kapitālsabiedrību likums ir svarīgāks. "Ja paliek tikai iepriekšējā likuma normas, tad iznāk, ka daudzas labas pārvaldības normas nav piemērojamas attiecībā pret radio un televīziju," norāda jurists Viktors Šadinovs.

Pirms izvērtēts līdzšinējās valdes darbs, nav korektu argumentu par tās atlaišanu. "Valdes iepriekšējā darbība ir jāvērtē, jo nevar to atlaist. Tāpēc princips pastāv - izvērtē un tad, ja neapmierina, rīko konkursu, ja apmierina, tad nominē tālāk," akcentē Šadinovs.

Pirms pusotra gada tika rīkots konkurss uz Latvijas Radio vadības nomaiņu, un toreiz ignorēta darbinieku prasība pagarināt pilnvaras esošajai valdei, kuras darbība viņus apmierināja. Notika slēgts konkurss, un kandidātu vārdi nevienam netika izpausti. Tika ievēlēta jauna Latvijas Radio valde, un tā vadītājs Jānis Siksnis amatu zaudēja.

Iepriekš NEPLP locekļu viedokļi saistībā ar LTV valdi atšķīrās, tostarp tika pieļauts, ka konkursu varētu rīkot uz diviem valdes locekļa amatiem, bet vienam valdes loceklim pagarināt pilnvaras.

LTV valdi kopš 2013.gada vada Ivars Belte, par programmu attīstību atbild Sergejs Ņesterovs, bet par finansēm un tehnoloģijām – Māris Skujiņš. Šīs LTV valdes pilnvaru termiņš beidzas 8.aprīlī.

NEPLP pagājušajā nedēļā rīkotajā izbraukuma sēdē līdzšinējās LTV valdes darba vērtēšanai bija redzams, ka LTV valdes priekšsēdētājam Beltem ir darbinieku atbalsts, bet pret konkursu uz abu pārējo valdes locekļu vietām arodbiedrība neiebilstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti