NEPLP: Elektronisko mediju satura pieejamība cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – zema

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas (TV) programmu un pakalpojumu pēc pieprasījuma pieejamība, kas īpaši svarīga cilvēkiem ar dzirdes vai redzes traucējumiem, 2021. gadā kopumā bija samērā zemā līmenī, liecina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) apkopotā informācija.

NEPLP ir sagatavojusi pirmo ziņojumu par elektronisko plašsaziņas līdzekļu pakalpojumu pieejamību, kurā apkopota informācija par to, kādos veidos un kādā apjomā elektroniskie plašsaziņas līdzekļi nodrošina dažādus pieejamības risinājumus, tostarp subtitrus, surdotulkojumu televīzijas programmās, audiovizuālajos pakalpojumos pēc pieprasījuma un arī radio programmās.

Tajā secināts, ka lielākā daļa elektronisko plašsaziņas līdzekļu savos pakalpojumos ir gatavi ieviest dažādus pieejamības risinājumus, primāri tā ir satura subtitrēšana. Ar mediju rīcībā esošajiem līdzekļiem un risinājumiem netiek prognozēts straujš pakalpojumu pieejamības pieaugums.

Pašreizējie dati liecina, ka TV programmās satura pieejamību trīs gadu laikā plānots palielināt par vidēji 1 līdz 2 procentpunktiem. Bet pakalpojumos pēc pieprasījuma plānots saglabāt augsto pieejamības īpatsvaru vai palielināt par vairāk nekā 5 procentpunktiem.

Taču, ja būtu pieejams valsts atbalsts vai citi risinājumi, tostarp tehnoloģiski, pieejamības palielināšana būtu iespējama straujāka un plašāka. Tāpat dati liecina, ka daļa to mediju, kuri 2021. gadā vēl nenodrošināja nekādus pieejamības pakalpojumus, to plānoja sākt darīt šogad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti