Neo lietā notiesātais Poikāns sola vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 7 mēnešiem.

Pēc Augstākās tiesas lēmuma, ar kura atstāts negrozīts spriedums Ilmāram Poikānam jeb Neo lietā par informācijas neatļautu iegūšanu no Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās sistēmas, Poikāns tuvāko mēnešu laikā plāno vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

 

Poikāns, kuru sabiedrība pirms vairākiem gadiem iepazina ar segvārdu Neo, ar Augstākās tiesas spriedumu ir notiesāts par ekonomisko un citu ziņu, kuras ir komercnoslēpums, neatļautu iegūšanu savai vai citas personas lietošanai. Proti, viņš 2009.gadā, izmantojot sistēmas nepilnības, lejupielādēja datus no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas.

Oktobra vidū spēkā stājās spriedums, ar kuru viņam noteiktas 60 piespiedu darba stundas.

Poikāns spriedumu uzskata par netaisnu, un, viņaprāt, pārkāptas tiesības uz taisnīgu tiesu. “Es izlasīju [Augstākās tiesas] spriedumu. Pārvēršot cilvēcīgā valodā, es to uztveru apmēram tā - malacis, ka izglābi tantiņu uz ielas. Par to, ka glābšanas dēļ izbira produkti, mēs tevi attaisnosim, bet par to, ka tu, glābjot tantiņu, izskrēji uz ielas pie sarkanās gaismas, pienākas sods.

Ko es darīšu? Atstrādāšu. Un uzrakstīšu iesniegumu Eiropas Cilvēktiesību tiesai,” saka Poikāns.

Jau vēstīts, ka Ilmārs Poikāns bija izmantojis Valsts ieņēmumu dienesta datubāzes drošības caurumu, lai piekļūtu datiem par valsts ierēdņu atalgojumu. Informāciju viņš nodeva Latvijas Televīzijas raidījumam „De facto”, kas ar to iepazīstināja plašāku sabiedrību.

Šogad oktobrī Augstākā tiesa atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas 17.janvāra lēmumu, ar kuru Poikānam piespriestas 60 stundas piespiedu darba.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti