Neo lietā notiesātais Poikāns sola vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Pēc Augstākās tiesas lēmuma, ar kura atstāts negrozīts spriedums Ilmāram Poikānam jeb Neo lietā par informācijas neatļautu iegūšanu no Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās sistēmas, Poikāns tuvāko mēnešu laikā plāno vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

 

Poikāns, kuru sabiedrība pirms vairākiem gadiem iepazina ar segvārdu Neo, ar Augstākās tiesas spriedumu ir notiesāts par ekonomisko un citu ziņu, kuras ir komercnoslēpums, neatļautu iegūšanu savai vai citas personas lietošanai. Proti, viņš 2009.gadā, izmantojot sistēmas nepilnības, lejupielādēja datus no Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas.

Oktobra vidū spēkā stājās spriedums, ar kuru viņam noteiktas 60 piespiedu darba stundas.

Poikāns spriedumu uzskata par netaisnu, un, viņaprāt, pārkāptas tiesības uz taisnīgu tiesu. “Es izlasīju [Augstākās tiesas] spriedumu. Pārvēršot cilvēcīgā valodā, es to uztveru apmēram tā - malacis, ka izglābi tantiņu uz ielas. Par to, ka glābšanas dēļ izbira produkti, mēs tevi attaisnosim, bet par to, ka tu, glābjot tantiņu, izskrēji uz ielas pie sarkanās gaismas, pienākas sods.

Ko es darīšu? Atstrādāšu. Un uzrakstīšu iesniegumu Eiropas Cilvēktiesību tiesai,” saka Poikāns.

Jau vēstīts, ka Ilmārs Poikāns bija izmantojis Valsts ieņēmumu dienesta datubāzes drošības caurumu, lai piekļūtu datiem par valsts ierēdņu atalgojumu. Informāciju viņš nodeva Latvijas Televīzijas raidījumam „De facto”, kas ar to iepazīstināja plašāku sabiedrību.

Šogad oktobrī Augstākā tiesa atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas 17.janvāra lēmumu, ar kuru Poikānam piespriestas 60 stundas piespiedu darba.

3 komentāri
Anonīms lietotājs 19199
Es arī tajos gados tos ciparus apskatīju, jo tur nebija iespējams to neapskatīt. Veru savu vaļa bet visu laiku met ārā Lattelecom algas vai Latvenergo. Varbūt biju vēl jauna un nesapratu, kā to izmantot, bet atceros, ka kolektīvā toreiz izanalizējam, ja kas kur jāiet strādāt :)
Daina Laudere
....oi...oi....oi........nu kā nav kauna.....tauta uzzināja kādas algas maksā *saviem ierēdņiem*....tā taču ir mūsu , nodokļu maksātāju nauda !!!.......un mēs nedrīkstam to zināt....ABSURDS.... I.Poikān, turies.....lai Tev izdodas pierādīt savu (mūsu) taisnību !!!.......un galu galā, ja jau sistēma ir tik nepilnīga, resp.KĻŪDAINA !!, tad faktiski vajadzētu izmaksāt Tev prēmiju par kļūdu atklāšanu........ .....un ļoti interesants formulējums (ekonomiskās ziņas un komercnoslēpums), ko tad Tu vēl atklātībā nodevi....viņu mājas adreses un telefona Nr.utt......... Jautājums paliek atklāts......vai tauta drīkst vai nedrīkst uzzināt cik lielas algas tā maksā saviem kalpiem..........un , ja viņi strādā savas tautas labā pilna laika slodzi, ka viņiem izdodas iegūt tos papildus milzu gada ienākumus.............
Harijs Saukums
Tiem caurumiem jābūt caurskatāmiem, un tautai jāzina ar ko nodarbojas tas vai cits darbonis. Katru dienu jāpublicē ko, kad, un kur ēd, dzer, uzdzīvo sabiedrības ,,krējums,,. Tautai jāzin savi varoņi!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti