Panorāma

ASV viceprezidenta vizīte Baltijā – svarīgs simbolisks žests

Panorāma

Mediķi pagaidām atliek lēmumu par protestiem

Atstādina RD Satiksmes departamenta vadītāju Reinbahu

Nemierā ar Rīgas ielu remontdarbiem Ušakovs no amata atstādina RD Satiksmes departamenta vadītāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nemierā ar Rīgas ielu remontdarbiem un to norisi Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") otrdien, 16.augustā, no amata atstādinājis Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāju Vitāliju Reinbahu.

Ušakovs tviterī raksta, ka šādu lēmumu pieņēmis pēc sanāksmes par remontdarbu norisi Rīgā. Rīgas mērs raksta, ka lēmums par Reinbaha atbrīvošanu no darba būs pieņemts tuvākajā laikā. Tāpat tiks vērtēta arī citu Satiksmes departamenta darbinieku atbildība un paveiktais. Par departamenta pagaidu vadītāju ir izvēlēts Emīls Jakrins.

"Diemžēl esmu spiests atzīt, ka Satiksmes departaments šajā situācijā nebija uzdevumu augstumos, vēlāk medijiem atzina Ušakovs. "Mēs atsevišķās situācijās redzam, ka darbi, pateicoties, RD Satiksmes departamenta aktivitātēm bija uzsākti vēlāk un tagad esam spiesti risināt problēmas kā varoņdarbu - lai visu paspētu laicīgi," pauda Ušakovs.

Rīgas mērs Nils Ušakovs par Reinbaha atstādināšanu no amata
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Tviterī viņš atzina, ka darbs "ar būvniekiem norit nepārtraukts un gaužām sarežģīts, gan ja runājam par termiņiem, gan par darbu kvalitāti". "Jautājumu ir daudz, tostarp arī departamenta darba kvalitātes dēļ, taču tie šobrīd tiek risināti," norāda Ušakovs.

Rīgas mērs gan uzsver, ka "nevienā no ielām būtiskas atkāpes no plānotajiem remontdarbu beigu termiņiem nav gaidāmas". "Lielākā darbu daļa tiks pabeigta līdz 1.septembrim. To posmu sarakstu, kurus plānots pabeigt līdz septembra vidum, publicēsim rīt - pēc kārtējās sanāksmes ar būvniekiem. Taču absolūtajā vairākumā gadījumu runa būs par ietvēm, nevis braucamo daļu," tviterī pauda Ušakovs.

"Neviens no būvniekiem nav saņēmis ne centu par darbu. Tā ir vislabākā motivācija, kā nekavēt ar darbiem," piebilda Ušakovs.

Intervijā Latvijas Radio raidījumam Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis "Pēcpusdiena" pastāstīja, ka par citu satiksmes departamenta darbinieku atbildību lems rudenī pēc būvdarbu sezonas beigām. Tāpat nav skaidrs, vai Jakrins ieņems Reinbaha vietu.

RD pārstāvis Uģis Vidauskis par Reinbaha atstādināšanu no amata
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

RD opozīcijas politiķis Olafs Pulks ("Vienotība") sacīja, ka, visticamāk, "Saskaņa" saprot, ka popularitāte krītas, jo cilvēki ir neapmierināti ar neveiksmīgajiem remonta darbiem. Tāpēc Ušakovs šobrīd rīkojas preventīvi kā "stingrais tētiņš" un atlaiž Reinbahu pirms kritika skar viņu pašu. "Acīmredzot tagad tiek upurēts, lai gan nedomāju, ka viņš kaut kur būs nobēdzināts. Gan jau arodbiedrība LABA atradīs viņam siltu vietiņu," sacīja Pulks, uzsverot, ka Ušakovs ir tieši atbildīgs par Reinbaha iecelšanu amatā.

Pulks neslēpa arī kritiku par Jakrinu - proti, Jakrins iepriekš deva padomus Reinbaham. Opozicionārs uzskata, ka uz RD Satiksmes departamenta amatu būtu nepieciešams rīkot jaunu konkursu.

"Vienotības" politiķis Olafs Pulks par Reinbaha atstādināšanu no amata
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Vadims Faļkovs ("Saskaņa") Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda, ka ir bijušas pretenzijas pret darba organizāciju. Proti, darbi notiek vienlaikus, nevis pakāpeniski. "Organizēt tiešām varēja labāk un ir cerības, ka organizēs labāk," pauda Faļkovs.

Ziņots, ka Rīgas iedzīvotāji un Rīgas domes opozīcija vairākkārt pauduši neapmierinātību ar remontdarbiem K. Barona ielā. Norādīts, ka tie norit ļoti lēni, turklāt neveiksmīgi, jo, piemēram, jaunā josla, kas izveidota it kā riteņbraucējiem, nav tikai velosipēdistiem. Turklāt Rīgas dome jūlija vidū bija spiesta atzīt, ka remontdarbi K. Barona nebeigsies septembra sākumā, kā bija solīts. Tāpat izskanējuši pārmetumi, ka remontdarbi Brīvības ielā un Lāčplēša ielā ir sākušies tikai vasaras vidū, nevis tās sākumā kā gaidīts.

Savukārt Reinbahs līdz šim mediju uzmanībā nonācis pēc Rīgas domes opozīcijas neveiksmīgajiem mēģinājumiem gāzt viņu no amata, no kuriem pēdējais bija vēl jūlija sākumā. Toreiz opozīcija norādīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu par Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta iepirkumu un aizturējis šī departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītāju Uģi Brožu un veicis kratīšanu Satiksmes departamentā saistībā ar Salu tilta rekonstrukcijas iepirkumu.

Arī pats Reinbahs ir bijis aizdomās turamais par kukuļņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti