Neizsniedz atļauju Brasas tilta pārbūves laikā paredzētai koku ciršanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pamatojoties uz koku ciršanas publiskās apspriešanas rezultātiem, Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijā pirmdien, 15. jūnijā, nolemts atteikt izsniegt atļauju satiksmes pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūves ietvaros paredzēto koku ciršanai, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Būvprojekta izstrādes procesā nolemts par Brasas pārvada modernizāciju un veloinfrastruktūras izbūvi Brīvības gatves virzienā. Lai šo ieceri varētu īstenot jau šajā būvsezonā, nepieciešams izcirst vairākas liepas un ošlapu kļavu.

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija 9. martā pieņēma lēmumu par koku ciršanas ieceres nodošanu publiskajai apspriešanai. Koku ciršanas publiskas apspriešanas termiņš tika noteikts no 31. marta līdz 15. aprīlim.

Publiskās apspriešanas ietvaros par koku ciršanas ieceri Rīgas pilsētas būvvaldes Apstādījumu inspekcijā kopumā tika saņemti 823 viedokļi, no kuriem 776 viedokļi bija ciršanu noraidoši.

Ņemot vērā sabiedrības lielo iesaisti un skaidri pausto nostāju par labu esošo koku saglabāšanai,  komisija nolēma atteikt izsniegt atļauju minēto koku ciršanai. 

Sabiedriskās apspriedes mērķis bija noskaidrot vietējo iedzīvotāju viedokli attiecībā uz satiksmes pārvada rekonstrukciju un veloinfrastruktūras izbūves nepieciešamību kopsakarībā ar teritorijā augošo koku saglabāšanu vai izciršanu.

Arī tiekoties ar Satiksmes departamenta speciālistiem, vietējie iedzīvotāji nepārprotami uzsvēra, ka tilta modernizācija ir nepieciešama, tomēr aicināja rast risinājumus veloinfrastruktūras izbūvei zem pārvada.

Satiksmes departaments jau uzdevis Brasas pārvada pārprojektēšanas procesā rast risinājumus veloinfrastruktūras izbūvei, saglabājot esošo koku aleju pie pārvada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti