Nedzirdīgie aicina politiķus debatēt ētiskāk; runāšanu reizē un pārbļaušanu viens surdotulks nevar pārtulkot

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Latvijas Televīzijas priekšvēlēšanu debatēs “Izvēlies nākotni” tiek nodrošināts surdotulks, taču Latvijas nedzirdīgo savienības priekšsēdētāja vietniece, surdotulce Brigita Lazda sarunā ar Latvijas Radio norāda – politiķu debašu ētika pieklibo un tas liedz cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem saņemt visu nepieciešamo informāciju.

Ja dzirdīgi cilvēki var uztvert runāšanu reizē un pārkliegšanu, tad viens surdotulks šo informāciju pilnvērtīgi nedzirdīgiem skatītājiem nodot nevar, tādēļ Lazda aicina politiķus debašu laikā domāt arī par nedzirdīgajiem valsts iedzīvotājiem.

Brigita Lazda par surdotulku darbu, tulkojot politiķu debates
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Tad, kad politiķi viens otru pārkliedz, tad mēs nevaram paspēt visu iztulkot. Tad ir tā – kurš skaļāk kliedz, to tulkojam vai arī, kuram interesantāka frāze, tad varbūt arī to iztulkojam. Protams tulka pienākums ir iztulkot visu un mēs arī mēģinam to izdarīt, bet tas ir izaicinājums jo bieži vien kādu informāciju neiznāk pilnībā iztulkot. Iemācamies klausīties viens otrā un pēc tam runāt! Nevis pārtraukt kādu," skaidro Brigita Lazda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti