Nedēļas nogalē Ķengaragā atklās jauno katoļu dievnamu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pabeigta Rīgas Svētā Antona Romas katoļu baznīcas būvniecība Ķengaragā. Dievnama iesvētīšana paredzēta jau šajās brīvdienās. Lielā ēka tapusi par ziedotāju līdzekļiem un Svētā Antona Romas katoļu draudzei atkal būs jumts virs galvas pēc vairāk kā 10 gadu pārtraukuma. Rajona iedzīvotāji lielākoties baznīcas tapšanu atbalsta, tiesa gan, daudzi vietēji ir pareizticīgie un nezina, vai dievnamu apmeklēs.

Rīgas Svētā Antona Romas katoļu draudzes prāvests Oļģerts Daļeckis jaunuzceltajā dievnamā Ķengaragā iemēģina ērģeļu labskaņu ar pāris akordiem. Turpat vēl pēdējos darbus veic strādnieki un apkopēja tīra logus. Baznīca šķiet plaša ar ļoti vienkāršu interjeru. Lielā zāle ir gaiša, jau ir iekārtots jaunais altāris, uzlikts centrālais koka krusts, bet uz sienas zemāk izvietotas svētbildes – tās vēsturiski atradušās draudzes iepriekšējā mītnē Ogres ielā, kuru nojauca sešdesmito gadu nogalē padomju varas laikā.

„Kopējo projektu veidoja arhitekte Marija Zēberga, bet iekšējais interjers patiesībā ir mans personīgais, man nebija kādi speciāli mākslinieki pieaicināti. Visi tonīši, kas šeit redzami, un balkons, baltās koloniņas un sienas - tā ir mana iztēle,” rāda Oļģerts Daļeckis.

Foto: Sintija Ambote/Latvijas radio

Plašajā baznīcas zālē izteiksmīgi šķiet griesti, kas veidoti no gaiša koka un izcelti ar gaismu, kas krīt no logiem pašu griestu augstumā. Prāvests atzīst, ka ir ļoti apmierināts ar rezultātu. Tāpat viņa ieskatā šī tipveida baznīca izskatās pēc senākas baznīcas un būs iecienīta ļaužu vidū. Svētā Antona draudze daudzus gadus mitinājās svešā baznīcā, līdz 2004. gadā zaudēja iespēju uzturēties telpās vispār, tādēļ ar jauno dievnamu cer arī atkal apvienot draudzi:

„Pēdējos 11 gadus Antona draudze de jure eksistēja, bet de facto nedarbojās, jo tai nebija sava dievnama. Draudzes ticīgie sadalījās kur kurais – daļa aizgāja uz trīsvienību, daļa uz franciskiem. Tagad, kad šo dievnamu mēs atklāsim, varbūt ticīgie atkal salasīsies kopā savā baznīciņā. Ko nozīmē draudze bez dievnama? - tas ir tā kā cilvēks bez apģērba, bez mājas un jumta virs galvas.”

Projekta tāmē izmaksas esot 2 miljoni eiro, bet daudzos darbos ietaupīts un baznīca izmaksājusi ap pusotru miljonu eiro, bet teju visu summu saziedojuši iedzīvotāji piecu gadu laikā. Prāvests Daļeckis uzskata, ka arī no Ķengaraga rajona iedzīvotāju puses jaunā baznīca būs apmeklēta:

„Šajā mikrorajonā ir daudz katoļu un droši vien viņi atdzīvosies tagad, jo te dievnams bija ļoti vajadzīgs.”


Foto: Sintija Ambote/Latvijas radio

Turpat līdzās Ķengaragā jaunuzceltajai katoļu baznīcai Latvijas Radio uzrunāja dažus  iedzīvotājus daudzstāvu ēku pagalmos. Lielākoties cilvēki gan atzina, ka pieder citai konfesijai, bet baznīcas tapšanu mikrorajonā tik un tā uzskata par atbalstāmu.

„Vispār visu šo māju iedzīvotāji bija pret būvniecību. Šeit iepriekš bija ābeles un neliels parciņš, kur varēja pasēdēt. Šeit gan pārsvarā dzīvo pareizticīgie, kas varbūt svētdienās uz šo dievnamu atnāks, bet es baznīcu neapmeklēšu,” daļas viedokli pauž kāda sieviete.

Ķengaragā jaunuzceltās Rīgas Svētā Antona Romas katoļu baznīcas iesvētīšana plānota sestdien pulksten 11. Iesvētīšanu vadīs arhibīskaps, kā arī ielūgti bīskapi no visas Latvijas.

Foto: Sintija Ambote/Latvijas Radio

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti