Ziņu speciālizlaidums

Saruna ar zemessargu Gustavu Terzenu

Ziņu speciālizlaidums

Saruna ar režisoru Viesturu Kairišu

Intervija ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Leonīdu Kalniņu

NBS komandieris: Uztraukums par karu Ukrainā pārtapis milzīgā atbalstā ukraiņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā arī Latvijas jūtams iedzīvotāju uztraukums, kas gan ir modificējies milzīgā atbalstā Ukrainas tautai. Tā Lāčplēša dienā intervijā LTV sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Kalniņš pauda, ka no Latvijas iedzīvotājiem atbalsts Ukrainas tautai ir ne tikai morāls, bet arī materiāls un bruņojuma atbalsts.

Viņš arī pauda pārliecību par Latvijas tautas gatavību aizsargāt savu zemi: "Es esmu pilnībā pārliecināts un uzticos sabiedrības vēlmei mobilizēties un veikt visu nepieciešamo, ja tas būs vajadzīgs. Ceru, ka tas nebūs nepieciešams. Esmu nelabojams optimists."

Viņš arī norādīja uz lielo pieplūdumu Zemessardzē šogad. "Tie ir cilvēki, kas nedomā  aizbraukt no Latvijas, bet taisni otrādi – grib nodrošināt [dzīvi] sev un saviem tuvākajiem, mūsu valsts suverenitāti un dzīvotspēju," sacīja NBS komandieris.

Vienlaikus viņš atzina, ka NBS skaitliski nav auguši tik ambiciozi, kā viņš gribētu. Kalniņš aicināja pilsoņus iesaistīties Nacionālajos bruņotajos spēkos.

NBS komandieris atkārtoti apliecināja, ka Latvija kā NATO dalībvalsts var justies droši. "Mēs esam 30 valstu ģimene. Un no tām 30 valstīm gandrīz 20 ģimenes locekļi atrodas Latvijā. Un mēs esam šīs ģimenes daļa," sacīja Kalniņš.

Lāčplēša dienā viņš vēlēja vairot optimismu, lai būvētu gaišu nākotni.

NBS komandieris Leonīds Kalniņš
NBS komandieris Leonīds Kalniņš

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti