Labrīt

Iznāk vēsturnieka Ērika Jēkabsona grāmata "Latviešu virsnieki Krievijas impērijas armijā"

Labrīt

Polija gāzi ziemai sev nodrošinājusi; nākotnē cer mazināt tās izmantošanu

NBS komandieris: Šogad cilvēki aktīvi pievienojušies Zemessardzei

NBS komandieris: Latvijas zemessargu skaits šogad sasniedzis 10 000

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Šajā gadā ļoti aktīvi piepildījās Zemessardzes rindas, zemessargu skaitam sasniedzot 10 000,  intervijā Latvijas Radio atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš, norādot, ka interese par dienēšanu Zemessardzē pieaugusi, redzot Krievijas šā gada februārī sākto plaša mēroga iebrukumu Ukrainā.

"Ļoti aktīvi mums šogad piepildījās Zemessardzes rindas, un mēs ar pilnu atbildību varam teikt, ka mēs esam sasnieguši 10 000 zemessargus. Tas principā [notika] tādā milzīgā tempā. Protams, tas ir, pateicoties tam, ka sabiedrība, mūsu pilsoņi reaģēja uz to apdraudējumu, kas ir noticis tieši Ukrainas un Krievijas kara dēļ," teica Kalniņš.

Viņš atzina, ka arī NBS nav samazināts skaitliskais sastāvs. "Ļoti grūti ejot šim rekrutrēšanas procesam, mēs esam tomēr pozitīvi pieaudzējuši savu skaitu. Un es ar tādām cerībām tomēr raugos uz to, ka Latvijas pilsoņi izvēlēsies kaut varbūt neilgu laiku pavadīt dienestā bruņotajos spēkos, pilveidojot sevi un tādā veidā zināmu artavu atdodot mūsu valsts suverenitātes aizsardzībai ar dienestu bruņotajos spēkos," teica Kalniņš.

NBS komandieris atzina, ka, lai gan Valsts aizsardzības dienesta likums vēl nav pieņemts, NBS tam gatavojas, lai varētu uzņemt Latvijas pilsoņus obligātajā dienestā.

Obligātajam dienestam, Kalniņa ieskatā, būtu jābūt pakļautiem visiem Latvijas pilsoņiem, izņemot tos, kuriem ir veselības problēmas un sodāmība.

Līdz ar Valsts aizsardzības dienesta ieviešanu tiktu stiprinātas Latvijas aizsardzības spējas.

Jautāts, kas vēl ir jāizdara Valsts aizsardzības dienesta ieviešanai un Latvijas aizsardzības spēju stiprināšanai kopumā, NBS komandieris sacīja, ka NBS vēl lielākā mērā ir jāsagatavo instruktoru sastāvs, kas profesionāli un atbildīgi strādātu ar tiem pilsoņiem, kas tiktu iesaukti obligātajā militārajā dienestā. Tāpat nepieciešams sagatavot infrastruktūru, nodrošinot atbilstošus sadzīvies apstākļus, formas tērpus un bruņojumu. "Tātad ļoti plašs loks, kas ir nepieciešams," sacīja Kalniņš.

Viņš vienlaikus norādīja, ka vēlas nomierināt Latvijas sabiedrību par valsts aizsardzības spējām. "Mēs stingri mācāmies, pilnveidojamies un bruņojamies, un mēs arī ar šo pozītīvismu vēlamies dalīties īpaši šodien [Lāčplēša dienā]," teica NBS komadieris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti