Dienas ziņas

Ar sāli varētu nekaisīt Kuldīgas, Grostonas un Aizsaules ielu

Dienas ziņas

Elksniņš–Eigims–Elksniņš

Karavīri apgūst līdera prasmes

NBS karavīri skolā Cēsīs pilnveido savas līdera prasmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 5 mēnešiem.

Jau četras dienas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Instruktoru skolā Cēsīs topošie virsnieki pilnveido savas līdera prasmes. Sešu nedēļu ilgajā kursā kadetu kandidāti apgūs teoriju un veiks dažādus praktiskus uzdevumus. Šodien karavīri mācījās veidot, saliedēt un vadīt komandu.

Mīnu lauka šķērsošana ir viens no astoņiem uzdevumiem, kuru karavīri šodien veic. Komandā ir astoņi cilvēki, un katram vingrinājumam tiek nozīmēts savs komandieris. Viņam jāspēj saprast un nodot informāciju saviem padotajiem un jāsaplāno uzdevuma izpilde tā, lai tas noteiktā laikā tiktu veiksmīgi paveikts. Karavīru darbību vienlaikus analizē instruktori, norādot, kas izdevās un ko vajadzēja darīt citādāk.

"Katrs šis vingrinājums kaut ko māca. Un šeit viņi ir ieradušies, lai mācītos. Katram cilvēkam ir līdera īpašības iekšēji, bet tās var attīstīt tikai trenera vadībā," uzsver NBS Instruktoru skolas pasniedzējs, virsseržants Andris Čečiņš.

Pirms nonākšanas NBS Instruktoru skolā, karavīri izgāja pamatapmācību kursu Alūksnē. Cēsīs mācības ilgs sešas nedēļas, un to laikā karavīri apgūs militārās vadības un taktikas iemaņas, kā arī līdera prasmes, kas nepieciešamas topošajiem virsniekiem.

"Noteikti ir šīs barjeras jāpārvar. Nodaļā ir daudzi tādi biedri, kuri nāk no profesionālā dienesta, pieraduši uzdevumus izpildīt, bet šeit ir sevi jāpārvar, lai ne tikai izpildītu uzdevumus, bet arī komandētu citus," norāda kadeta kandidāts Miks Lazdiņš.

"Katru dienu tiekam galā ar kaut kādu mazo slieksni, kas katram sagādā kaut kādas grūtības, - runāt publikas priekšā, vadīt kaut kādu uzdevumu, bet, to izdarot, mēs kļūstam stiprāki, līdz ar to varam tālāk turpināt nākamo dienu, nedēļu, dienestu," saka kadeta kandidāte Veronika Zalcmane.

"Pirmais vērtējums, ka ir labi, jā. Labāk nekā mēs gaidījām. Šķita varbūt, ka pirmās dienas būs daudz grūtākas viņiem, bet, manuprāt, Alūksne ir ļoti labi parstrādājusi un sagatavojusi jau viņus šim posmam," spriež majors, jaunākā instruktoru kursa kadetu kandidātiem vadītājs Intars Jundze.

Apmācībās piedalās līdz šim lielākais karavīru skaits vienā kursā - 124 kadetu kandidāti. Šeit karavīriem ir iespēja ne tikai attīstīt un pilnveidot līderības īpašības, bet arī saprast, vai turpināt mācības Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un vai virsnieka profesija patiešām ir viņu aicinājums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti