Naujenes pagastā par dūņu noplūdes radīto kaitējumu videi no uzņēmuma piedzen 10 400 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēc tam, kad Naujenes pagastā no dūņu laukiem “Križi” vaļņa nobrukuma rezultātā vidē noplūda 14 000 kubikmetri (m3) dūņu, Valsts vides dienests (VVD) aprēķinājis videi nodarītā kaitējumu apjomu un uzdevis komersantam valsts budžetā iemaksāt 10 460 eiro, informēja VVD.

Dūņu noplūde no laukiem “Križi” radīja piesārņojumu blakus esošajā meža teritorijā un Stropes, Līksnas upēs. Pēc dūņu lauku valdītāja SIA “Daugavpils ūdens” izpildīto neatliekamo darbu izvērtēšanas un visu veikto analīžu rezultātiem Valsts vides dienests veicis videi nodarītā kaitējuma aprēķinu.

Avārijas rezultātā vidē nokļuvušais piesārņojums ir radījis tādas sekas, kas klasificējamas kā videi nodarītais kaitējums. Dūņu laukos uzkrātās dūņas var tikt izmantotas lauksaimniecībā kā mēslojums, tomēr, tik lielā apjomā nonākot vidē, tās nodara būtisku kaitējumu.

Lai nodrošinātu vidē nonākušā piesārņojuma lokalizāciju un savākšanu, SIA “Daugavpils ūdens” no piesārņotās sauszemes teritorijas savāca 13 355 m3 dūņu un ar tām piesārņotās augsnes, kā arī no piesārņotā meliorācijas grāvja atsūknēja 615 m3 dūņu ūdens maisījuma. Tomēr virszemes ūdeņiem nodarīto kaitējumu līdz dūņu noplūdes ierobežošanai nebija iespējams novērst.

Tāpēc SIA “Daugavpils ūdens” ir jāsedz videi nodarītā kaitējuma izmaksas, kas aprēķinātas par virszemes ūdeņos palikušo piesārņojumu, skaidroja vides dienests.

Lai izdarītu secinājumus par avārijas rezultātā radītā kaitējuma ietekmi uz zivju resursiem un Stropes un Līksnas upes ekoloģisko kvalitāti, plānota zivsaimnieciskā ekspertīze. Vienlaikus VVD norādīja, ka avārijas radīto seku ietekme uz virszemes ūdeņu ekosistēmu vērtējama ilgstošākā laika periodā, paaugstinoties gaisa temperatūrai un iestājoties veģetācijas periodam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti