Dienas ziņas

Irāna draud atriebties par kodolzinātnieka nogalināšanu

Dienas ziņas

NMPD ar slimnīcām koordinē pacientu plūsmu

Nacionālā apvienība attālināti pārvēlē vadību

NA attālinātajā kongresā Raivis Dzintars saglabā partijas vadības stūri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Nacionālā apvienība, pirmo reizi savas pastāvēšanas laikā šodien pulcējās uz pilnībā attālināto kongresu. Šis apstāklis netraucēja nedz partijas vadības pārvēlēšanai, nedz arī politisko konkurentu kritikai.

Nacionālā apvienība ilgstoši bijusi pārstāvēta valdībā un Saeimā, un īsi pirms kongresa tā savu atbalstītāju skaitu audzējusi līdz vairāk kā tūkstoš biedriem. Šodien attālinātajā kongresā, partijas redzamāko biedru runas no datoriem mijās ar vidoieskatiem par dzīvi pašvaldībās, kuras vada nacionālās apvienības biedri.

Partijas līderis Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) norādīja, ka šajā grūtajā laikā nevar lepoties ar valdošās koalīcijas darbu. Viņaprāt, tās esot sekas politisko spēku sadrumstalotībai.

“Man nav lepnuma par koalīcijas kopīgo darbu pašlaik, bet kā valstiski atbildīgai partijai mums nav citas izvēles, kā turēt laivu virs ūdens," pauda Dzintars. 

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) pauda, ka, tikai pateicoties apvienībai, nav sašķobījušies valsts pamati: “Esmu pārliecināta, ka Nacionālās apvienības atrašanās valdībā ir palīdzējusi sasniegt svarīgus mērķus. Nereti palīdzējusi drastiskas idejas nolikt atpakaļ uz zemes”.

Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK) vērsa biedru uzmanību uz nepieciešamību veidot pārdomātāku finanšu politiku, lai ikviens, kurš piedzīvojis Covid-19 izraisīto krīzi, sajustos atbalstīts.

“Mēs joprojām taupām brīdi, kad to nevajag darīt.

Laikā, kad ir krīze, katrs visslinkākais pilsonis ir pelnījis, lai valsts viņu atbalsta,” uzsvēra Zīle.

Šodienas kongresā tās biedriem bija jāpārvēl arī partijas vadīta un lēmējinstitūcijas. Delegāti savus biļetenus bija iesūtījuši jau iepriekš, bet šodien tie tiešsaistē tika saskaitīti. Partijas vadības stūre saglabāsies līdzšinējā priekšsēdētāja Raivja Dzintara rokās, kurš arī bija vienīgais kandidāts šim amatam.

Attālinātajam kongresam bija  reģistrējušies 196 delegāti no 200 izvirzītajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti