Muitnieki novērš 150 000 cigarešu kontrabandu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, novērsa mēģinājumu nelegāli ievest 150 000 cigaretes jeb 7500 paciņas cigarešu, kas bija paslēptas čuguna kravās, informēja VID.

Otrdien, 27. septembrī, Indras muitas kontroles punktā (MKP) muitas kinologam, ar darba suni pārbaudot kravas vilcienu, kas iebrauca no Baltkrievijas, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonos ar čuguna kravu. Muitas amatpersonas kopā ar Valsts robežsardzes darbiniekiem veica fizisko kontroli un konstatēja, ka kravā paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās 40 000 cigarešu "NZ" (2000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Atklātā kontrabandas cigarešu krava
Atklātā kontrabandas cigarešu krava

Arī 24. septembrī Indras MKP, veicot no Baltkrievijas iebraukušā kravas vilciena kontroli, muitas kinologs ar darba suni atklāja nedeklarētas cigaretes vagonā ar kravu – čuguns. Muitas amatpersonas, veicot vilciena vagona padziļināto kontroli, izņēma 30 000 cigarešu "NZ" un "Premjer" (1500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Tajā pašā dienā, 24. septembrī, videonovērošanas un skenēšanas attēlu analīzes rezultātā Indras MKP muitas amatpersonas atklāja kontrabandas cigaretes vēl citā vilciena sastāvā. Veicot fizisko kontroli, muitnieki konstatēja, ka divos vagonos zem čuguna gabalu slāņa noslēpti četrpadsmit iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās kopumā 80 000 cigarešu "NZ" un "Queen" jeb 4000 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Atklātā kontrabandas cigarešu krava
Atklātā kontrabandas cigarešu krava

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti