Pusdiena

Pusdiena 24.11.2016

Pusdiena

„Spēlmaņu naktī” jau trešo gadu pēc kārtas triumfējis Nacionālais teātris

Mudina KNAB konsultatīvajā padomē atkal uzņemt «Providus» un «Delnu»

Mudina KNAB konsultatīvajā padomē atkal uzņemt «Providus» un «Delnu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda padome aicinās Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) atkal iekļaut organizācijas "Delna" un "Providus" tā konsultatīvajā padomē. Tam pie noteiktiem nosacījumiem ir gatavs arī pats KNAB, tomēr pagaidām ir pāragri prognozēt, kad tas varētu tikt īstenots.

Valsts institūcijas, visticamāk, nevarēs piespiest KNAB atkal iekļaut nevalstiskās organizācijas "Delna" un "Providus” savā sabiedriski konsultatīvajā padomē. Kā atzina Valsts kancelejā, bijušais KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, izslēdzot organizācijas no konsultatīvās padomes, nav pārkāpis likumu.

Gan „Delnas”, gan „Providus” pārstāvji kopumā piekrīt tam, ka likuma pārkāpumu Streļčenoka rīcībā nav, bet uzsver, ka

organizāciju izslēgšana no konsultatīvās padomes tās darbību padara bezjēdzīgu un pārkāpj KNAB labas pārvaldības principus.

“Te ir runa par diezgan svarīgu principu – iestādes vadītājs par to, ka viņu kritizē, izvēlas izslēgt no konsultatīvas padomes divas vienīgās organizācijas, kas specializējas pretkorupcijas jautājumos, un tas ir vienkārši dīvaini,” komentē “Providus” vadītāja Krista Baumane.

Tikmēr “Delnas” vadītājs Jānis Volberts uzsver, ka abas organizācijas jebkurā gadījumā vērtēs KNAB darbu, bet sadarbība konsultatīvajā padomē būtu krietni produktīvāka.

KNAB pagaidu vadītāja Ilze Jurča savukārt uzsver, ka birojs jebkurā gadījumā sadarbosies gan ar "Delnu", gan "Providus", tomēr jautājums par darbību konsultatīvajā padomē ir atrisināms, atšķetinot tikai konkrēto konfliktsituāciju.

“Mums nav šaubu, ka “Delnai” ir liela nozīme pretkorupcijas aktivitātēs valstīs. Un mēs turpinām sadarboties, neraugoties uz to, ka viņi ir izslēgti no sabiedriski konsultatīvās padomes.

Līdz brīdim, kamēr netiks atrisinātas un novērstas mūsu domstarpības, manuprāt, nebūtu lemjams vēl,” pauda Jurča.

Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš atzina, ka kanceleja šobrīd nevarēs tiešā veidā ietekmēt KNAB lēmumu par konsultatīvo padomi, un aicināja iesaistītās puses turpināt dialogu.

Jau vēstīts, ka KNAB nesen paziņoja par "Delnas un "Providus” izslēgšanu no konsultatīvās padomes, jo abas organizācijas ir pieļāvušas ētikas normu neievērošanu, informāciju par KNAB ilglaicīgi atspoguļojot un publiskojot, nepārbaudot informācijas atbilstību faktiskajai situācijai. Bet organizācijas uzskata, ka galvenais iemesls domstarpībām ir iepriekšējā KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka nevēlēšanās uzklausīt kritiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti