Dienas ziņas

SMU motivē jauniešus attīstīt biznesa idejas nākotnē

Dienas ziņas

Pašvaldības pieprasa pārtraukt iebiedēšanu

Ministrs: atkritumu glabātava Ignalinas AES neapdraud Latviju

Ministrs Pūce: Atkritumu glabātava Ignalinas AES neapdraud Latviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija neprotestēs pret radioaktīvo atkritumu glabātavas izbūvi Ignalinas atomelektrostacijā (AES) Lietuvā. Tomēr Daugavpils iedzīvotāji vēl aizvien ir satraukti, ka šāds objekts atradīsies vien nepilnus 30 kilometrus no Daugavpils. Ministrs Juris Pūce norāda, ka Lietuvas radioaktīvo atkritumu glabātava Daugavpili un tās apkaimi neapdraud.

Ignalinas AES Lietuvā atrodas vien 27 kilometru attālumā no Daugavpils. Apmēram pirms diviem mēnešiem publiskajā telpā parādījās informācija, ka atomelektrostacijā, kas slēgta jau 10 gadus, plānots izbūvēt radioaktīvo atkritumu glabātuvi. Vides aizsardzības speciālisti jau iepriekš norādījuši, ka šāda atkritumu glabātuve ievērojami samazinās pastāvošos drošības riskus, bet Daugavpils iedzīvotāji vēl aizvien pauž bažas un ir noraidoši pret radioaktīvo atkritumu glabātuvi. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce šonedēļ civilās aizsardzības komisijas sēdē Daugavpilī apliecināja, ka Latviju neapdraud radioaktīvo atkritumu glabātuves būvniecība Visaginā.

"Faktiski šobrīd Ignalinas AES teritorijā atrodas zemas radioaktivitātes vai vidējas radioaktivitātes priekšmeti, materiāli un tie tiek glabāti Ignalinas AES telpās. Faktiski šīs glabātuves izveide nodrošinātu to, ka viņi vismaz tiek glabāti atbilstoši noteiktajiem drošības standartiem," teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce.

Jau no 2009. gada, kopš Lietuvā tika slēgta Ignalinas AES, Latvijā izveidotas radiācijas monitoringa stacijas. Divas no tām atrotas Daugavpilī, bet viena Demenē, Daugavpils novadā netālu no Lietuvas robežas.

Tomēr pēc tikšanās ar pašvaldību vadītājiem Daugavpilī ministrs secinājis, ka trūkst konkrētākas informācijas no Lietuvas puses, lai mazinātu saspringumu informatīvajā telpā un iedzīvotāju satraukumu saistībā ar radioaktīvo atkritumu glabātuves izbūvi pierobežā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti