Ministrs par Dobeles gadījumu: Pavadoņa uzturēšanos slimnīcā jau apmaksā valsts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 6 mēnešiem.

Valstī jau pastāv kārtība, ka tie, kuri kļuvuši par savu tuvinieku aizgādņiem un aprūpētājiem, drīkst atrasties viņiem blakus slimnīcā un viņu uzturēšanās izdevumus apmaksā Nacionālais veselības dienests. Pēc gadījuma Dobeles slimnīcā, kad psihiski slima vīrieša mātei liedza viņu aprūpēt, veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") izsūtījis atgādinājuma vēstuli visām slimnīcām. 

Sabiedrībā plašu rezonansi un lielu sašutumu izraisīja Latvijas Televīzijas "Panorāmā" atspoguļotais gadījums ar Anitu Bisenieci un viņas smagi slimo dēlu Mārtiņu. Viņš nonāca slimnīcā, bet māti sākotnēji lūdza slimnīcu pamest. Viņa atteicās dēlu atstāt, jo diennakti aprūpē zīdaiņa attīstības līmenī esošo dēlu. Slimnīcas vadītājs paudis neizpratni, kāpēc mātei būtu jāļauj atrasties blakus, tādas kārtības neesot. Tagad izrādās, ka pavadoņa klātbūtni apmaksā Nacionālais veselības dienests, un slimnīcai tas bija jāzina. 

"Ir paredzēts, ka pienākas naktsmītne un valsts apmaksā. Var jau teikt, ka kāds nav zinājis, bet tas, kas mani mulsina visvairāk, – tā ir šī neiejūtība un neieinteresētība," uzsvēra Pavļuts.

Ministrs norādīja, ka nosūtījis vēstuli visām slimnīcām par pakalpojumu – naktsmājas un gultasvietas apmaksu nodrošina Nacionālais veselības dienests. "Lai visiem pavadoņiem ir pilnīgi skaidrs, ka viņiem pienākas, ka viņiem tas ir jāsaņem," sacīja ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti