Ministrs: Jāvērtē iespēja mainīt ostu pārvaldības modeli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Izvērtējot Pasaules bankas ziņojumu attiecībā uz ostām, Satiksmes ministrijas darba grupa secinājusi, ka būtu jāvērtē iespēja Latvijā mainīt pastāvošo ostu pārvaldības modeli, otrdien žurnālistiem pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība).

Kā norādīja ministrs, ostu pārvaldības modeli varētu mainīt tā, lai ostu valdes, kas ir politiski deleģētas, mazāk skatītu saimnieciskas dabas jautājumus, piemēram, līgumu slēgšanu ar nomniekiem, bet vairāk nodarbotos ar tādiem plašākiem jautājumiem kā kravu struktūra.

Savukārt ostu pārvaldes vajadzētu veidot kā spēcīgākas izpildinstitūcijas.

Šādām ostu pārvaldības modeļa izmaiņām būtu nepieciešami grozījumi likumā par ostām. Saskaņā ar Matīsa teikto, par to varētu lemt nākamā sasaukuma Saeima.

Otrdien Matīss, tiekoties ar valsts kontrolieri  Elitu Krūmiņu, finanšu ministru Andri Vilku, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Romānu Naudiņu, ekonomikas ministru Vjačeslavu Dombrovski, pārrunāja Latvijas ostu konkurētspējas palielināšanu, Pasaules Bankas ostu pētījuma un darba grupas priekšlikumus ostu pārvaldības uzlabošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti