Panorāma

Sākam izvērtēt kandidātus NEPLP locekļu amatiem

Panorāma

Priekuļu novadā nobadina liellopus

RPIVA neierodas ministrijā uz tikšanos

Ministrija: Pēc RPIVA pievienošanas LU reģionālās filiāles tiks saglabātas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Arī pēc Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizācijas, to pievienojot Latvijas Universitātei (LU), tiks saglabātas filiāles, kurās tiktu apmācīti pedagogi. Turklāt filiālēs iecerēts nodrošināt tādu pašu studiju kvalitāti kā LU centrālajā studiju vietā. Tikmēr RPIVA vadība ieceri to pievienot LU neuzskata par leģitīmu. 

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietniece, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa žurnālistiem norādīja, ka līdz ar RPIVA reorganizāciju tiks nodrošināta studiju nepārtrauktība. Visu RPIVA tīklu, tajā skaistā reģionālās filiāles, pārņems LU. Ministrijas ieskatā, jādomā, kā filiāļu studentiem nodrošināt tādu pašu studiju kvalitāti, kā studējot LU centrālajā vietā, tostarp bibliotēku resursi un mācību spēki.

Turklāt daudzi pašreizējās RPIVA filiālēs studējošie vienlaikus arī strādā, tāpēc jāpalīdz reģionos iegūt izglītību iespējami tuvu darba vietai.

Ministrija vēlas pamatā koncentrēt skolotāju sagatavošanu universitātēs – galvenokārt Latvijas Universitātē, arī Liepājas Universitātē un Daugavpils Universitātē, bet specialās izglītības skolotājus tāpat kā līdz šim turpinās gatavot Rēzeknes Augstskola un Sporta pedagoģijas akadēmija.

IZM Augstākās izglītības departamenta direktore Agrita Kiopa
00:00 / 01:00

RPIVA reorganizācija ļaušot četru gadu laikā mobilizēt apmēram piecus miljonus eiro. Papildus tam plānots ieguldīt Eiropas struktūrfondu līdzekļus, lai jaunajiem skolotājiem būtu pieejami labāki studiju resursi. Ministrija cer, ka tādējādi izdosies iesākt konceptuāli jaunu pieeju skolotāju sagatavošanai.

Tajā pašā laikā IZM valsts sekretāra vietniece pauda, ka skolotāju izglītība nav bizness, bet gan valsts dots uzdevums augstskolai.

Attiecībā uz RPIVA nekustamajiem īpašumiem Kiopa skaidroja, ka augstskolām, veidojot savas stratēģijas, jāpievieno arī nekustamo īpašumu apsaimniekošanas plāns. Tostarp par to būs jādomā arī Latvijas Universitātei, izvērtējot pieejamās telpas un studentu apjomu. Paredzēts, ka šie studenti varēs izmantot arī augstskolas citas ēkas.

Tikmēr RPIVA rektore Daina Voita pauda, ka lēmumu par augstskolu reorganizāciju pieņem Ministru kabinets pēc ministra ierosinājuma. Rektore uzskata, ka tiek ignorēta likumdošanas vara.

Tāpēc RPIVA pārstāvji nolēma netikties ar ministriju.

"Tiklīdz būs kāds dialogs par attīstību, mēs esam gatavi jebkurām sarunām. Bet mēs neesam gatavi antidemokrātiskām neleģitīmām sarunām," pauda RPIVA rektore Daina Voita.

Savukārt ministrijā skaidro, ka akadēmiju par plāniem to reorganizēt informēja savlaicīgi. Monistrijā arī uzsver – akadēmijas pārstāvju neierašanās uz sarunām neietekmēs augstskolas reorganizācijas virzību. Augstskolām jābūt apvienotām līdz jaunajam mācību gadam.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Turklāt vajadzīgs arī Augstākās izglītības padomes atzinums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti