Ministrija izveidojusi RPIVA likvidācijas komisiju; darbs jāsāk 1.martā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Izglītības ministrija izveidojusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Likvidācijas komisiju.  Atbilstoši ministrijas iecerēm, komisijai darbs jāsāk 1.martā, un divu mēnešu laikā jātop precīzam likvidācijas plānam, kas jāiesniedz izglītības ministram. 

Pēc arodorganizāciju un studentu ieteikumiem, komisija paplašināta, un tajā darbosies arī to augstskolu pārstāvji, kuras varētu turpmāk uzņemt Pedagoģijas un vadības akadēmijas studentus. 

"Likvidācijas komisiju mēs šobrīd jau rīkojuma projektā esam paredzējuši, un, pamatojoties uz tiem priekšlikumiem, ko saņēmām no saskaņojošām organizācijām, proti, no Augstākās izglītības padomes, gan tas viedoklis, ko sniedza Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, gan arī, protams, Studentu apvienība, esam Likvidācijas komisiju papildinājuši ar arodorganizāciju pārstāvjiem un esam arī Likvidācijas komisiju papildinājuši ar studentu pārstāvjiem. Ja valdībā izskatīšana notiks tādā kārtībā kā šobrīd ir iecerēts, tad jau gribam uzsākt darbu no 1.marta," stāsta Izglītības ministrijas valsts sekretāra vietniece Agrita Kiopa.

Izglītības ministrijas valsts sekretāra vietniece Agrita Kiopa
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Lai diskutētu par šo procesu un rastu atbildes uz vēl citiem jautājumiem, iesaistītās puses trešdien, 22.februārī, aicinātas uz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisiju. 

Ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles. 

Augstākās izglītības padome neiebilst pret RPIVA reorganizāciju, bet uzdot Izglītības un zinātnes ministrijai precizēt projektu. Tikai pēc tam lēmums nonāks valdībā. 

Savukārt RPIVA studenti un personāls rīkoja protesta gājienu, iebilstot pret šādu ieceri. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai jau iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti