Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ingu Vanagu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Latvijas Insulta biedrības vadītāju Eviju Miglāni.

Intervija ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili

Ministre: Līdz vienam 1% skolotāju saņem lielāku algu par 1500 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mazāk nekā viens procents pedagogu saņem algas, kas ir lielākas par 1500 eiro, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Pašlaik 282 pedagogi, kurus finansē tika valsts, atalgojumā saņem vairāk nekā 1500 eiro, un vēl 446 skolotāji šādu algu saņem, pateicoties pašvaldību līdzfinansējuma. Kopumā gan šo skolotāju skaits ir mazāks par 1%, pastāstīja ministre.

Tāpat pašvaldības pašlaik piefinansē 22% no pedagogu atalgojuma. Īpaši tas attiecas uz lielo algu saņēmējiem.

Viņa arī pastāstīja par skolotāju, kurš saņem 2300 eiro mēneša atalgojumu par vairāk nekā 100 darba stundām nedēļā.

Kopumā esošo modeli pedagogu algu aprēķināšanai Seile nodēvēja par haotisku. Savukārt jaunajam algu modelim nākamajā gadā ir rezervēti desmit miljoni eiro, kas nozīmē kopumā par 8% lielāku finansējumu algām.

Ziņots, ka vēl vasarā LIZDA un Izglītības ministrija bija ļoti tuvu kompromisam par jaunā pedagogu atalgojuma modeļa gala versiju. Taču nu abas puses atkal ir pretējās ierakumu pusēs.

Paralēli izlīguma sarunām ar ministriju arodbiedrība sākusi streika procedūru. Līdz 30.novembrim tiks apzināts streikot gribētāju skaits izglītības darbinieku arodbiedrības pašvaldību dalīborganizācijās. LIZDA vadītāja neizslēdz arī iespēju prasīt ministres demisiju.

Arodbiedrība nākusi klajā ar saviem aprēķiniem, kas rāda – ieviešot modeli, atalgojuma sarukums draud daudz vairāk skolotāju, nekā iepriekš informējusi ministrija. LIZDA aprēķinos ņēma vērā tikai skolotāju algas, bet ministrija – arī skolas administrācijas algas.

Jaunā atalgojuma modeļa ieviešanai nepieciešams papildu finansējums - vairāk par desmit miljoniem eiro nākamā gada četriem mēnešiem, bet 2017.gadā - aptuveni 30 miljoni eiro. Tāpat nepieciešams finansējums no pašvaldību budžeta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti