Ministre bažīga: Atkal iekritīsim bezgalīgās diskusijās par skolotāju algu reformu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputātiem atkārtojot galvenos principus attiecībā uz jauno skolotāju atalgojuma modeli, izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile pauda bažas, ka diskusijas par šo jautājumu atkal var ieilgt.

Latvijas Radio novēroja, ka pēc vasaras deputāti atgriezušies Saeimā ar jaunu diskusiju sparu. Ministre Seile viņiem atkārtoja galvenos principus attiecībā uz modeli. Tad savu skatījumu klāstīja sociālie partneri, un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzsvēra, ka algām jābūt lielākām, nekā pašlaik piedāvā ministrija, un algas mazajās skolās nedrīkst tikt palielinātas uz mazo skolu rēķina. Arī ministre apliecināja, ka 8% skolotāju pēc reformas algas samazināsies.

Tikmēr Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) norādīja, ka algas  bērnudārzu darbiniekiem pacelt būs grūti, jo tās maksā pašvaldības, lai gan nosaka ministrija. Un LPS aicināja no 2018.gada atgriezties pie tā, ka algas maksātu valsts.

Ministre sociālo partneru iebildēm atbildēja tēlaini un noraksturoja pašreizējo situāciju: „Jūtos tā, ka bijusi mājas īpašnieku vienošanās krāsot māju: mēs esam kopā uzbūvējuši stalažas un sākam diskutēt par to, ka krāsa nav gana laba, apmetums nav pareizs un vispār jums istaba nav kārtībā, un mauriņš nav nopļauts. Es jau neiebilstu, ka tas mauriņš ir nopļauts un istaba nav kārtībā. Bet vienlaicīgi var izdarīt to, kas ir. (..) Manas bažas ir par to, ka mēs atkal iekritīsim bezgalīgās diskusijās un vienošanās. (..) Es nevienā brīdī neesmu teikusi, ka viss ir kārtībā, bet tā mēs netiekam uz priekšu."

Jau vēstīts, ka diskusijas par skolotāju jauno atalgoju modeli ieilgušas jau vairākus mēnešus. Arī 1.septembrī koalīcijas partijas nolēma turpināt diskusijas premjeres vadītā darba grupā, kurai būs jāprecizē jaunā modeļa nianses un jāpanāk kompromiss starp Izglītības un Finanšu ministriju, nozares arodbiedrību un pašvaldībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti