Dienas ziņas

LVRTC: TV torņa tuvumā bez saskaņojuma lidot nedrīkst

Dienas ziņas

Varēs saņemt "ALTUM" aizdevumu daudzdzīvokļu māju remontam

Militārās mācības pilsētas ielās

Militāro mācību «Namejs» laikā – zemessargi arī pilsētu ielās un māju pagalmos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Jau no 6. septembra norisinās militāro mācību “Namejs” aktīvā fāze, bet līdz 12.septembrim dažādu pilsētu ielās un māju iekšpagalmos var būt redzami zemessargi. LTV filmēšanas grupai bija iespēja pievienoties zemessargu mācībām Rīgā, Ķengaraga apkaimē.

Militāro mācību “Namejs” aktīvajā fāzē zemessargiem uzdevumi jāpilda ārpus militārajiem objektiem, lai mācības iespējami tuvinātu reālajai situācijai.

LTV otrdien, 7. septembrī, sekoja Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 13. kājnieku bataljonam.

Šajās militārajās mācībās tiek izspēlēts scenārijs, kurā zemessargi ir saņēmuši ziņas no Valsts policijas, ka Ķengaraga rajonā ir vīri melnos apģērbos ar šaujamieročiem. Pēc šīs informācijas komandieris deva pavēli apkaimi pārbaudīt. Zemessargi to sauc par teritorijas ķemmēšanu. Saskaņā ar mācību scenāriju ar vairākiem nemierniekiem izveidojas kontakts, un abās pusēs ir cietušie un bojāgājušie.

Tikmēr satiktie iedzīvotāji atzina, ka pirmo reizi redz šāda veida mācības savas mājas iekšpagalmā. Taču piekrita – lai zemessargi būtu labi trenēti, nepietiek ar mācībām poligonos un mežos.

Militāro mācību “Namejs” gaita daudzdzīvokļu māju pagalmā.
Militāro mācību “Namejs” gaita daudzdzīvokļu māju pagalmā.

“Kaut kas liekas tāds aizdomīgs. Jā, kaut kā tā, nevarēju saprast, kas notiek,” sacīja Ķengaraga iedzīvotāja Rita.

“Satraukums nē, bet es domāju, ka te kaut kas notiek. Es tomēr vēl gribu dzīvot,” sacīja Ķengaraga iedzīvotāja Vija.

“Šī ir ļoti laba treniņu vieta, jo šeit viņi saskaras ar reālo apvidu. Ne tikai trenējoties mežā,” norādīja bataljona komandieris, majors Armands Ķesteris.

Saskaņā ar mācību scenāriju zemessargi atrada improvizētu spridzekli pie Ķengaraga tirgus. Tika slēgta daļa ielas un izsaukts Sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšanas vads. Tas reizē ar mācībām veica sertifikāciju NATO līmeņa ātrās reaģēšanas vienības kolektīvās aizsardzības un krīzes situāciju operāciju veikšanai.

Šāda veida mācības citās Rīgas apkaimēs un Jūrmalas, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Bauskas un Ropažu novadā var atkārtoties līdz mācību aktīvās fāzes noslēgumam 12. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti