4. studija

Kāpēc ēka, kuru iegādājās "Lidl", tika steigšus slēgta?

4. studija

4. studija

Mežsaimniecības darbu rezultātā bojāta Rojas upes dabas taka.

Mežsaimniecības darbu rezultātā bojāta Rojas upes dabas taka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Brīvdabas taku gar Rojas upi ir iecienījuši daudzi – gan skaisto, stāvo krastu, gan klusā meža dēļ. Atpūtniekiem ir pieejami trīs maršruti – divu, septiņu un 15 kilometru garumā, taču kāds pastaigu takas posms mežsaimniecības darbu rezultātā ir sabojāts.

"Tas, ko mēs šeit esam veikuši Rojas dabas takas apkaimē, mēs esam veikuši meža apsaimniekošanas darbus. Tas nozīmē – kopšanas cirti, esam veikuši arī kādu atjaunošanas cirti, un šeit ir veikta saimnieciskā darbība," sacīja valsts AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners.

Kopējā teritorija, kurā ir izvietota pastaigu taka, veido 1234 hektārus. Mežsaimnieciskā darbība šoziem veikta 33 hektāros jeb 2,7% no kopējās platības.

Kāpēc bija jāsabojā tieši takas zemsedze, kas tagad tūristiem nav ne izstaigājama ar kājām, ne izbraucama ar velosipēdu? 

"Protams, ka ziema un sals bija, bet, kā mēs visi zinām, uznāca atkusnis, un mums darbi bija jāpabeidz un pilnībā, lai pabeigtu, mēs ķērām dažas dienas atkusnī no darbiem, un ir vienam nelielam posmam kaut kur ap 800 metriem virskārta mazliet bojāta, kuru mēs esam piefiksējuši.

Mēs pēc sala, kad to varēs izdarīt, to pielīdzināsim, sakārtosim, lai cilvēki šo Rojas dabas taku var izmantot tikpat brīvi un atklāti, kā viņi izmantoja līdz šim, arī turpmāk," teica LVM pārstāvis.

LVM atvainojas takas apmeklētājiem par sagādātajām neērtībām un sola, ka līdz aktīvajai tūrisma sezonai viss tikšot izdarīts. Līdz tam - bez pamatīgiem zābakiem šeit labāk nerādīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti