Dienas ziņas

Vienojas samazināt ierēdņu skaitu

Dienas ziņas

Darba devējiem aizvien ir aizspriedumi pret darbiniekiem

Skolēni iepazīst mežu un ar to saistītās profesijas

Meža nozare cer uz «Mammadaba» projektu jauniešu piesaistīšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Uzņēmuma “Latvijas Valsts meži” projektā “Mammadaba” skolēni aktīvi iesaistās vides sakopšanā un dabas izziņas pasākumos. Ik gadu deviņos reģionos pieredzes bagātākās skolas saņem vēstniecības titulu. Šajā mācību gadā tas piešķirts arī Dagdas novada Ezernieku vidusskolai. Nozares pārstāvji cer, ka projekts radīs jauniešiem interesi saistīt nākotni ar nozari.

Ar dziesmām un dejām, kā arī praktisku dabas izziņas mācību stundu Ezernieku vidusskolā noritēja sākumskolas audzēkņu tikšanās ar Cūkmenu. Šajā mācību gadā Dagdas novadā tas ir jau otrais “Latvijas Valsts mežu” iniciatīvas “Mammadaba” pasākums.

Skolēni aktivitātēs iesaistās labprāt, jo jau vismaz trīs gadu garumā guvuši pieredzi arī daudz nopietnākos darbos.

“Piedalījāmies pārgājienos, stādījām eglītes, priedes,” par pieredzi stāsta Ezernieku vidusskolas 5. klases skolniece Anastasija.

“Stāstīja par mežu, ko nevajag mēslot, par Latvijas valsts mežiem, kā viņi aug,” piebilst  Ezernieku vidusskolas 5. klases skolnieks Artjoms.

Lai veicinātu izpratni par dabas aizsardzību un mežu atjaunošanu, “Mammadaba” projektā iesaistītas arī vecākās Ezernieku vidusskolas klases. Kamēr mazākie dabu pēta rotaļu veidā, viņi piedalās lekcijā par mežsaimniecības un mežizstrādes profesijām. Statistika liecina, ka ar mežu saistītu darbu Latvijā šobrīd veic aptuveni 80 000 iedzīvotāju.

Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts stāsta, ka tieši nozarē nodarbināti 40 000 – 50 000 cilvēku, gan mežsaimniecībā, gan mežizstrādē, gan kokapstrādē un koksnes tālākā pārstrādē. “Netiešā nodarbinātība - tie ir visi saistītie, piemēram, pakalpojumu sniedzēji,” saka Bukonts.

Gluži tāpat kā citās tautsaimniecības nozarēs pēdējo gadu laikā novērots darbinieku trūkums ne tikai skaitliskā, bet arī profesionālas un kvalitatīvas izglītības ziņā.

“Gadu no gada vēlme studēt kokapstrādē samazinās. Viena daļa jau pēc pamatskolas neaiziet nekur tālāk mācīties, pilnīgi nekur, un nonāk darba tirgū bez dzīves pieredzes un bez kvalifikācijas,” stāsta Artūrs Bukonts.

“Darbiniekus ar profesionālu pieeju un atbildības sajūtu atrast ir grūti. Tas tikai no paša jaunieša ir atkarīgs, kā viņš tālāk savā dzīvē sevi pozicionēs,” piekrīt “Latvijas Valsts mežu” Dienvidlatgales reģiona mežizstrādes vadītājs Māris Guļāns.

Speciālisti cer, ka ar “Mammadaba” projektu spēs vismaz daļai bērnu un jauniešu radīt vēlmi turpmāko nākotni saistīt tieši ar mežsaimniecību vai līdzīga veida jomām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti