Panorāma

Cīņa ar Kremļa propagandu pieņemas sparā

Panorāma

Piketētāju pavadīti, deputāti lemj par izglītību

Rīga apput ar ogļu putekļiem

Melni nosēdumi uz palodzēm un grīdas - ikdiena Rīgas brīvostas tuvumā dzīvojošajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Melni nosēdumi uz palodzēm un grīdas, melns apģērbs un melnas, ar ogļu putekļiem netīras mājdzīvnieku ķepas. Ar šādām bildēm dalās sociālo tīklu lietotāji, kas dzīvo Rīgas brīvostas tuvumā, kur ik dienu tiek pārkrautas ogļu kravas. Valsts vides dienests problēmu nesaredz, taču brīvosta sola drīzu risinājumu. 

No Rīgas ostas pilsētas centra virzienā put melni ogļu putekļu mākoņi. Šādus skatus pēdējo dienu laikā fiksējuši vairāki galvaspilsētas iedzīvotāji. Tas, kas pacēlies gaisā, vēlāk nogulsnējas uz dzīvokļu palodzēm, grīdām un, kā nobažījušies paši iedzīvotāji, – arī cilvēku plaušās.

"Mēs šeit dzīvojam 13 gadus. Jau diezgan ātri noskaidrojās, ka no ostas ir savs pienesums un šeit vienmēr ir bijis tumšāks sniegs kā varbūt citur Latvijā. Bet nu tādā apjomā, kā tas ir šobrīd – nu, es neatceros, ka būtu tādā apjomā tas bijis," stāsta Katrīnas dambja iedzīvotājs Martins Amtmanis.

Pie mājas satiktā sētniece stāsta, ka viss, kas ir apkārt, apputējis tik ļoti, ka viņas darbu padarījis teju bezjēdzīgu.

"Klepus jau ir no putekļiem. Tie putekļi ir arī uz krūmiem, visur! Nav iespējams no tā paslēpties. Redziet, es sāku tīrīt un asfalts uzreiz paliek gaišāks," rāda sētniece Gaļina.

Amtmanis saka, ka netīrumus no grīdām un palodzēm var notīrīt, bet baidās domāt, ko putekļi nodara elpceļiem.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste, pulmonoloģe Renāte Snipe saka, ka

maziem bērniem, dzīvojot šādos ogļu putekļos, ir lielāks risks saslimt ar astmu,

kā arī, ja slimība jau ir, tad būs biežāki biežāki astmas uzliesmojumi un jālieto vairāk astmas medikamentu. Savukārt pieaugušajiem ir daudz augstāks risks, ka viņi saslims ar hronisku bronhītu.

Tomēr Valsts vides dienestā (VVD) saka, ka nekas ārkārtējs nenotiek un melnie ogļu mākoņi no ostas pēdējās dienās veidojas sausā laika un spēcīgo vēja brāzmu dēļ. Ir normatīvi, kas nosaka pieļaujamo putekļu apjomu gaisā, un šogad šis rādītājs ne reizi neesot pārkāpts. Ostas uzņēmumi tiekot pakļauti regulārām kontrolēm, bet vietējiem iedzīvotājiem vējainā laikā vienkārši vajagot turēt ciet logus.

"Tā ir pilsētvide diemžēl. Protams, ir sava artava arī no šīs te ogļu pārkraušanas, bet nu ir jāskatās kontekstā ar visu pilsētu, ar ielu kaisāmajiem materiāliem un šeit pat ar izdegušo zāli, kas tāpat ceļ augšā putekļus un arī nonāk turpat, kur šie akmeņogļu putekļi," stāsta VVD Lielrīgas reģiona pārvaldes direktora vietnieks Elmārs Jasinskis.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai") atzīst, ka situācija, kad Rīgas centrā jāsadzīvo ar ogļu putekļiem, neesot normāla. Pie risinājuma darbs notiekot jau ilgstoši un visi ogļu pārkraušanas termināļi tiks pārcelti uz Krievu salu - otrā Daugavas krastā iepretim Vecmīlgrāvim. Pēc Amerika teiktā, nākošā gada janvārī labajā Daugavas krastā vairs netiks pārkrauta neviena ogļu tonna.

Ameriks sola, ka tas nenozīmē problēmu vienkārši pārcelt uz citu Rīgas reģionu. Bolderājas iedzīvotājiem par piesārņojumu nebūšot jāuztraucas - apkārt termināļiem tiekot celtas piecstāvu mājas augstuma sienas.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti