Medicīnas personāla piesaistei reģionos lielākā atsaucība - Latgalē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 10 mēnešiem.

Jau vairāk nekā divus gadus, lai piesaistītu nepieciešamos speciālistus reģionu ārstniecības iestādēs, tiek īstenots Eiropas Savienības fonda projekts. Līdz šim visā Latvijā tajā jau iesaistījušās vairāk nekā 600 ārstniecības personas, galvenokārt – māsas palīgi. Vislielākā atsaucība vērojama Latgales reģionā.  

Daugavpils reģionālā slimnīca ir viena no ārstniecības iestādēm, kurā strādā medicīnas personāls, kas iesaistījies projektā “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas”.

Projektā jaunie speciālisti, kas sniedz valsts finansētos veselības aprūpes pakalpojumus reģionos, saņem vienreizējo finansiālo atbalstu.

“Pašlaik projektā piedalās 69 darbinieki. Lielākā daļa no tiem ir tieši medicīnas māsas vidējais personāls un jaunākais, tas ir, māsas palīgi. Pamazām arvien vairāk sāk piedalīties arī ārsti,” stāstīja SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

Projekta “Ārstniecības personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas” sabiedrisko attiecību speciāliste Barbara Ālīte stāstīja, ka “ārstiem, māsām un vēl citiem speciālistiem, kas var pretendēt uz šo atbalstu, tas ir domāts kā papildu motivācija strādāt ārpus Rīgas. Runa ir par naudas kompensācijām. Ja mēs velkam vidējo, tas varētu būt no 7000 līdz 10 000 eiro. Tas ir atkarībā no zemākās mēnešalgas.”

“Papildu kompensācijas paredzētas par katru ģimenes locekli vienas mēnešalgas apmērā, kā arī vēl papildus uzturēšanās izmaksu kompensācija, un tās apmērs ir 3600 eiro,” stāstīja Ālīte.

Noslēdzot kompensācijas līgumu, ārstniecības persona apņemas strādāt noteiktā ārstniecības iestādē ārpus Rīgas vismaz piecus gadus.

Infektoloģe Iveta Jukšinska iesaistījās projektā un darbu Daugavpils reģionālajā slimnīcā sāka pirms nepilniem trim gadiem. Saņemtā kompensācija viņai bija kā balsts dzīvesvietas nodrošināšanai.

“Mani motivēja dakteris Joksts, kad viņš bija atbraucis uz Rīgas Stradiņa universitāti un stāstīja par Daugavpili. Bija ļoti liels prieks dzirdēt, kā te viss notiek, līdz ar to atgriezos šeit. Ja tev patīk savs darbs, tad tu vari strādāt jebkurā vietā. Protams, ir tādi dakteri, kuri dažreiz neredz sevi šeit. Un tie, kuri laikam neredz sevi šeit, tad, protams, ka viņi neņems to naudiņu. Bet jebkurā vietā tu vari attīstīties,” pauda Iveta Jukšinska.

Kopš projekta sākumā kompensācijas saņēmuši jau vairāk nekā 600 jaunie speciālisti, lielākoties tās ir medicīnas māsas un māsas palīgi. Visvairāk jeb 223 kompensācijas līgumi noslēgti Latgales reģionā, tam seko Vidzeme.

“Šis projekts ir pamatā vērsts uz jaunu speciālistu piesaisti, piemēram, pēc rezidentūras beigšanas. Esam sadalījuši tādās trijās lielās grupās, kas var pieteikties, tie ir ārsti speciālisti un zobārsti, tie ir ārsta palīgi, medicīnas māsa, māsas palīgs, vecmātes, fizioterapeiti, ergoterapeiti, zobu higiēnisti, zobārstu asistenti un zobārstniecības māsas un kā arī pensijas vecuma ģimenes ārsti, kas nodod savu praksi jaunākiem kolēģiem. Viens no nosacījumiem – vai speciālists šajā dienā jau strādājis un kur tas ir bijis – vai Rīgā vai ārpus Rīgas,”  skaidroja Barbara Ālīte.

SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” valdes loceklis Grigorijs Semjonovs atzina, ka slimnīca cer, ka “aizvien vairāk šim projektam pievērsīsies tieši ārsti”.

“Viss, kas attiecas uz ķirurģisko bloku, tas ir, traumatologi, ķirurgi, anesteziologi, reanimatologi, ginekologi. Principā gandrīz visas specialitātes, kas ir saistītas pa tiešo ar neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas nodrošināšanu,” piebilda Semjonovs.

Projekta īstenošana paredzēta līdz 2023.gada septembra beigām. Šajā laika posmā darbam reģionu ārstniecības iestādēs kopumā plānots piesaistīt vairāk nekā 1400 jaunu speciālistu, tam atvēlot teju 10 miljonus eiro no Eiropas Sociālā fonda ar valsts budžeta līdzfinansējumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti