Panorāma

Atvadās no dižgara Jāņa Stradiņa

Panorāma

Daudziem mugursomas pārāk smagas

Medību bedre izraisa sašutumu

Medību bedre patversmes «Mežvairogi» apkaimē izraisa sašutumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ar policijas iesaisti šodien, 7. decembrī, beigusies kāda pastaiga dzīvnieku patversmes “Mežvairogi” apkaimē. Tās laikā mežā atrasta bedre ar mirušu zvēru atliekām. Lai gan sākotnēji radās aizdomas, ka tur samesti dzīvnieki no patversmes, Ķekavas mednieku kolektīvs “Rieksti” atzīst - ne pārāk patīkamais atradums ir viņu. Mednieki skaidro, ka likums nav pārkāpts, bet zvēru ādas un atliekas tiks apraktas tikai medību sezonas beigās.

LTV brīdina, ka sižetā ir nepatīkami kadri.

Tumsā un lietū bedres saturu, ko suņu staidzinātāji ieraudzīja dienas vidū, īsti nevar redzēt, bet pa dienu ar telefonu bildētajās fotogrāfijās redzams, ka bedrē atrodas zvēru ādas.

Aculiecinieku pirmā doma bijusi, ka tas ir kāds patversmes dzīvnieku masu kaps. Taču Ķekavas mednieku kolektīva “Rieksti” pārstāvis atzīst, ka par bedres saturu ir atbildīgi mednieki, tā atrodas privātīpašumā un nekas nelikumīgs te nenotiek.

“Saistības ar “Mežvairogiem” nav nekādas. Viņi ir ienākuši privātīpašumā. Tā ir medību bedre, kur liekam ādas. Pārkāpts nav nekas! Tas ir vienīgi ētikas jautājums,” norāda Ķekavas mednieku kolektīva “Rieksti” pārstāvis Aigars Priede.

Jāatgādina, ka gada sākumā Pārtikas un veterinārais dienests sāka administratīvā pārkāpuma lietvedību saistībā ar dzīvnieku līķu neatbilstīgu uzglabāšanu blakus esošajā patversmē “Mežavairogi”. Dzīvnieku mirstīgās atliekas ilgi glabājās pārblīvētos atkritumu konteineros, kam brīvi varēja piekļūt gan putni un meža dzīvnieki, gan cilvēki, tāpēc arī dzīvnieku aizstāvji pievērš īpašu vērību visam, kas saistīts ar šo patversmi. Policija šovakar uzklausīja gan izsaucējus, gan īpašnieku un pārējās iesaistītās personas un tad lems par tālākām darbībam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti