Mārupes pašvaldība pie privātmājām uzber ar atkritumiem sajauktu zemi; iedzīvotāji un vides dienests nemierā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Solīja pļavu, bet izveidoja izgāztuvi. Mārupē pašvaldība zemes gabalu dzīvojamo māju tuvumā aizbēra ar zemi, kas sajaukta ar atkritumiem, ziņo LTV7.

Igors dzīvo Mārupē. Nesen pļavā netālu no viņa mājas sāka vest zemi. Sākumā problēmu nebija, bet tad izrādījās – melnzeme ir sajaukta ar būvniecības un sadzīves atkritumiem. “Tāda sajūta, ka ir atrakuši vecu [atkritumu] noglabāšanas vietu,” pastāstīja Igors.

Rezultātā apkārtnē ir neciešama smaka, bet māja pilna ar mušām.

Mārupes domē Igoram skaidroja, ka vēlas pacelt zemesgabala līmeni un izlīdzināt to. Tāpat līmeni ceļ ar mēslojuma palīdzību. Smaku dēļ blakus esošajās mājās iedzīvotāji nevar atvērt logus.

Šonedēļ uz zemesgabalu atbrauca buldozers, kas sāka izlīdzināt zemi, sajaucot melnzemi ar atkritumiem un mēslojumu.

“Tīrainē pašvaldība būvē ceļu. Bija izlemts grunti pārvest uz mums piederošu zemi. Bet pārvešanas laikā secinājām, ka grunts ir piesārņota ar dažāda veida materiāliem. Un savlaicīgi izlemts grunti izsijāt. Vakar tur bija buldozers, kas izlīdzināja zemi. Tas saistīts ar to, lai pirmdien, otrdien atvestu sijātāju. Laba zeme tiks atdalīta no piejaukumiem. Pēc tam mēs zemesgabalā iesēsim zālāju, un iedzīvotājiem būs pieejama skaista, zaļa pļaviņa,” skaidroja Mārupes domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš.

Vietā, no kuras atvesta ar atkritumiem sajaukta zeme, tiek gatavots pamats ceļam. Tur redzamais liek domāt, ka kādreiz bijusi nesankcionēta izgāztuve.

Tikmēr Valsts vides dienesta inspektori, kas paviesojušies zemesgabalā, kur atvesta ar atkritumiem sajaukta zeme, ir nemierā ar redzēto.

“Īpaši kritisks aspekts šajā gadījumā ir tas, ka tas ir pašvaldības īpašums. Tas mūs uztrauc, jo pašvaldībai vajadzētu būt par piemēru citiem, kā apsaimniekot nekustamo īpašumu. Bet šeit mēs redzam, ka notiek pretlikumīga un prettiesiska zemesgabala apsaimniekošana,” norādīja VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Kontroles daļas vadītājs Kalvis Avotiņš.

Vides dienests veiks savu izmeklēšanu un noteiks vainīgos. Sods par šādiem pārkāpumiem juridiskām personām paredzēts no 1800 eiro.

LTV7 sižets krievu valodā:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti