Panorāma

Valdība apstiprina 2023. gada budžetu

Panorāma

Panorāma

Ugunsgrēku Mārupē izdodas ierobežot

Mārupē plaši degusi «Edge Autonomy» dronu ražotne

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mārupē otrdien pēcpusdienā aizdegusies "Edge Autonomy" bezpilota lidaparātu ražošanas ēka, dzēšanā iesaistīti plaši glābēju spēki, bet iedzīvotāji aicināti sargāties no dūmiem. Vakarā ugunsdzēsējiem glābējiem izdevies ierobežot liesmu izplatīšanos. Tomēr konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi vēl turpinājās arī trešdienas rītā.

ĪSUMĀ:

  • Glābēji ugunsdzēsēji pēc plkst.15 saņēmuši informāciju, ka ražošanas ēkā Mārupē izcēlies ugunsgrēks.
  • Ēka degusi ar atklātu liesmu aptuveni 600 kvadrātmetru platībā, veidojies spēcīgs sadūmojums.
  • Liesmu izplatība ierobežota pēc plkst. 19, sadūmojums gaisā mazinājies.
  • Konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi vēl turpinājās arī trešdienas rītā.
  • Slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas.
  • Sākotnējā informācija neliecina par ļaunprātīgu dedzināšanu; iemeslus skaidros kriminālprocesā.
  • Uzņēmums strādā, lai nelaime atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz operatīvo darbību.

Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), otrdienas pēcpusdienā pēc plkst.15 VUGD saņēma informāciju, ka Mārupes pagastā ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā glābēji konstatēja, ka ēka deg ar atklātu liesmu un uguns strauji izplatās, turklāt veidojas spēcīgs sadūmojums.

Dzēšanas darbos tika iesaistīti plaši VUGD spēki – gandrīz 50 ugunsdzēsēji, deviņas autocisternas, trīs autokāpnes un ķīmijas auto, kā arī starptautiskās lidostas "Rīga" ugunsdzēsēju komanda ar autocisternu un personālu.

Lidostas "Rīga" pārstāve Ilze Salna teica, ka ugunsgrēka dzēšanā iesaistīta viena no piecām lidostas ugunsdzēsēju brigādēm. Lidostas darbību ugunsgrēks neietekmē.

Ņemot vērā to, ka izplatās plašs sadūmojums un ražošanas ēkā atrodas dažādas vielas, VUGD aicināja tuvējās apkārtnes iedzīvotājus aizvērt māju logus, durvis un izslēgt ventilāciju, lai nerastos kaitējums veselībai.

"Edge Autonomy" pārstāvji aģentūrai LETA apstiprināja, ka ugunsgrēks izcēlies ražotnē, taču plašākus komentārus sniegt nevarēja.

Otrdienas vakarā VUGD informēja, ka plkst. 19.11 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevies ierobežot liesmu izplatīšanos, bet konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi vēl turpinājās arī trešdienas rītā. Divstāvu ražošanas ēka dega 600 kvadrātmetru (m2) platībā un blakus novietotā produkcija 20 m2 platībā, kā arī karstuma ietekmē bojātas trīs automašīnas.

Saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sniegto informāciju, slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas. Sadūmojums, kas izplatījās gaisā, samazinājies.

Lai novērstu iespējamo piesārņojumu, ugunsdzēsēji glābēji tuvumā esošajā novadgrāvī izvietoja absorbējošās bonas. 

Kā informēja Mārupes novada pašvaldībā, VUGD lūdzis pašvaldības policiju sniegt atbalstu satiksmes organizācijā. Pašvaldības policija iesaistījusies satiksmes regulēšanā, kā arī pašvaldība aicināja iedzīvotājus iespēju robežās izvēlēties citus pārvietošanās maršrutus un netuvoties ugunsgrēka vietai.

Valsts policija veiks izmeklēšanu par šodien izcēlušos ugunsgrēka dronu ražotnē Mārupē, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā. Patlaban esot pāragri runāt par iespējamiem ugunsgrēka izcelšanās iemesliem.

Savukārt Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova teica, ka sākotnējā informācija neliecina, ka būtu notikusi ļaunprātīga dedzināšana, tomēr ir sākts kriminālprocess, lai noskaidrotu precīzus iemeslus.

Uzņēmuma pārstāvis Dzintars Neimanis vakarā izplatītā paziņojumā presei uzsvēra, ka uzņēmums strādā, lai notikusī uguns nelaime atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz uzņēmuma operatīvo darbību.

Arī viņš pauda, ka zaudējuma apmērus vēl ir pāragri noteikt.

"Mūsu prioritāte ir uzņēmuma darbinieki un viņu veselība. Ugunsgrēkā ir cietuši trīs mūsu darbinieki, no kuriem divi ir hospitalizēti. Uzticamies operatīvajiem dienestiem, kas strādā notikuma vietā un noskaidros notikušā cēloņus. Tāpēc, lai netraucētu izmeklēšanas gaitai, atturēsimies paust minējumus par iemesliem," sacījis Neimanis.

"Edge Autonomy" (iepriekš "UAV Factory") ražo bezpilota sistēmu tehnoloģijas, kas tiek piegādātas valdības, komerciāliem un akadēmiskiem klientiem gandrīz 70 valstīs. Uzņēmums tiek uzskatīts par vienu no vadošajiem pasaules līmeņa bezpilota lidaparātu tehnoloģiju ražotājiem. "Edge Autonomy" droni tiek piegādāti arī Ukrainas armijas vajadzībām.

"Edge Autonomy" 2021. gadā strādāja ar 8,661 miljona eiro apgrozījumu un guva 546 356 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. 

Uzņēmums dibināts 2009. gadā, un tā pamatkapitāls ir 1 041 505 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir ASV uzņēmums "Edge Autonomy Holdings, LLC".

VIDEO: Mārupē plaši deg "Edge Autonomy" dronu ražotne:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti