Mārupē noticis nesakaņots pasākums ar vairākiem desmitiem dalībnieku; 3 cilvēki aizturēti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Mārupes pagastā privātā teritorijā svētdien, 20. jūnijā, noticis nesaskaņots pasākums ar vairāku desmitu cilvēku dalību. Valsts policija (VP) sākusi trīs administratīvos procesus. Pasākumā pulcējās vakcīnu un masku pretinieki.

Vakcīnu pretinieki svētdien bija sapulcējušies uz kāda neapbūvēta zemes gabala Mārupē, Daugavas ielā. Pasludinājuši to par “brīvvalsts zemi”, teikuši runas un vākuši parakstus,  pieprasot Satversmes oriģināla uzrādīšanu.

Policija, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka pulcējušās vairāk nekā 20 personas, tādējādi pārkāpjot epidemioloģiskos noteikumus.

Trīs personas administratīvā kārtā tika aizturētas, un pret viņām uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi – divi par neatļautu pasākuma organizēšanu un viens par nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām.

Valsts policijas darbinieki izskaidroja pārējiem sanākušajiem cilvēkiem epidemioloğiskās prasības un pieprasīja pārtraukt pasākumu. Taču vakcīnu pretinieki, tiesa, mazākā skaitā,  turpināja uzturēties teritorijā.

Valsts policija aizturēto personas datus neatklāj, bet, visticamāk, divi no aizturētajiem ir vakcīnu un masku pretinieks Kaspars Lasis un Aivars Smans, kurš vada biedrību “Tautas kalpi”. Šī organizācija iepriekš aicināja cilvēkus uz masku dedzināšanu Mārupē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti