Dienas ziņas

Meklē Daugavas krastu nākotni

Dienas ziņas

Maisiņu liegums nebiedē

Mārcienā notiek starptautiskās militārās mācības

Mārcienā notiek starptautiskās militārās mācības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Mērķtiecīgi un bruņoti vīri, kaujas tehnika, apsargāta teritorija un sprādzienu trokšņi. Tā ir vide, kas radīta Madonas novada Mārcienā, kur nedēļas garumā rit starptautiskās militārās mācības "Bastions 2018". To laikā Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu inženieru vienības trenē savstarpējo sadarbību un atbalsta sniegšanu kaujas vienībām.

Mācības organizē Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons, un tajās piedalās vairāk kā 140 karavīru no Latvijas, Spānijas, Kanādas, Albānijas, ASV un Dānijas bruņotajiem spēkiem. Kā uzsver seržants Ivars Balakāns, šāda veida mācības Zemessardzei paredzētas vismaz četras reizes gadā, dodot iespēju pilnveidot iemaņas spridzināšanas darbos.

“Pašlaik šinī laukumā mums visu dienu notiek spridzināšana. Tagad šis objekts, ko jūs redzat, konkrēti ir ēka, kurai mēs gatavojamies vienu sienu saspridzināt,” rāda Balakāns. Līdztekus tam spridzināšanas iemaņas mācību laikā tiek apgūtas un nostiprinātas dažādos veidos un dažādos objektos.

Lai arī mācību laikā tiek lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi,  kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku dzīvību un veselību, kā arī nenodara kaitējumu videi, jāņem vērā, ka tās notiek apdzīvotā vietā, tādēļ līdz ar pašvaldības un valsts institūciju atbalstu svarīga ir arī sapratne no iedzīvotāju puses.

“Es pilnīgi saprotu arī to, kad, piemēram, jaungadā, kad ir raķešu laiks, tad tie dzīvnieki ir bišķi tādi kā nervozi, un te var just, ka apkārtnē arī tādi  ir daži. Mēs jau to nevaram novērst, bet tās ir sekas visām šīm mācībām, jā. Bet ar viņiem tiek runāts un skaidrots, un es domāju, ka nebūs nekas negatīvs. Ar izpratni jāizturas pret to, kā mēs apmācām savus karavīrus, savādāk jau nav iespējams to izdarīt. Vienkārši mācoties, trenējoties tikai pie reālām ēkām var iemācīt šīs spējas, kas ir vajadzīgas mūsu karavīriem, lai aizsargātu valsti,” skaidro  Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona galvenais virsseržants Uldis Veliks.

Jāpiebilst, ka, atsaucoties Madonas novada pašvaldības lūgumam, ar spridzināšanas metodi mācību laikā tika nojaukta arī degradēta ēka Mārcienas pagastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti