Krustpunktā

Studijā VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā

Krustpunktā

Nedēļas aktualitātes komentē žurnālisti un socioloģe

Manabalss lv. vadītājs Imants Breidaks: Ikviens spēj piedāvāt ideju, kas kļūst par likumu

«Manabalss.lv» vadītājs: Latvijas sabiedrības iniciatīvu platforma – sekmīgākā pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas sabiedrības iniciatīvu portāls "Manabalss.lv" ir sekmīgākā šāda veida platforma pasaulē, jo ar tās palīdzību septiņos "Manabalss.lv" darbības gados ir izdevies mainīt 19 likumus jeb pusi no tiem, kuros iniciatīvu iesniedzēji rosinājuši izmaiņas. To Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja portāla "Manabalss.lv" vadītājs Imants Breidaks.

"Pilsoņu likumdošanas iniciatīvu platforma ir kļuvusi, cik mēs redzam pēc rezultātiem, sekmīgākā šāda platforma pasaulē. Mēs esam skatījušies uz ārvalstu piemēriem, arī salīdzinājuši līdzīgas platformas – Igaunijas, Somijas, Lielbritānijas, Vācijas un tā tālāk. Tādas vienkāršas petīciju platformas pie parlamentiem ir daudzās valstīs.

Bet, līdzko mēs skatāmies uz rezultātiem – cik daudz likumi ir mainīti, cik daudz pilsoņi iesaistījušies, mēs redzam, ka atšķirības ir milzīgas," teica Breidaks.

Pēc viņa teiktā, ar iniciatīvu platformas "Manabalss.lv" palīdzību septiņos gados Latvijas pilsoņiem – iniciatīvu iesniedzējiem līdz šim ir izdevies mainīt 19 likumus.

"Tas nozīmē, ka katrs otrais balsojums [Saeimā], kas ir bijis par iniciatīvām, ir bijis pozitīvs par labu pilsoņiem. Dažreiz tikai daļēji par labu pilsoņiem.

Tā ir taisnība – ir vairākas iniciatīvas, kas ir tikai daļēji ieviestas, bet tomēr, ja autori mums saka, ka viņiem ir izdevušās pārmaiņas, mēs to pierakstām pie veiksmes, ka tas ir izdevies, ka tas ir sanācis," atzina "Manabalss.lv" vadītājs.

Viņš zināja teikt, ka, piemēram, Somijā atbalstu guvušas 10% no kopumā sabiedrības iniciatīvu platformā rosinātajām iniciatīvām.

Breidaks sacīja, ka septiņos "Manabalss.lv" darbības gados sabiedrības iniciatīvu portāls ir kļuvis par ikdienas politikas sastāvdaļu, ar kura palīdzību Latvijas pilsoņi savas idejas var virzīt Saeimas darba kārtībā.

"Manabalss.lv" vadītājs atzina, ka pirms iniciatīvas publicēšanas tā tiek pārbaudīta.

Netiek publicētas neracionālas, neizpildāmas iniciatīvas, kā arī tādas, kas ir pretrunā Latvijas Satversmes kodolam un valstiskumam.

Kopumā no "Manabalss.lv" saņemtajām iniciatīvām platformā publicētas 30%.

Sabiedrības iniciatīvu portāls "Manabalss.lv" darbojas no 2011.gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti