Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums. Balso Siguldas novadā

Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums. Vēlētāji Rīgā

Ziņu speciālizlaidums. Džemma Skulme aicina balsot

Māksliniece Skulme aicina balsot; nepiedalīšanās vēlēšanās – bezatbildība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

"Mūsu valsts laikā ir bijušas nopietnas krīzes, un tomēr mēs esam saglabājušies. Tieši ārkārtas situācijās spēks saasinās, nostiprinās, parādās. Un arī šis ir brīdis, kad ir zināma bīstamība." Ar šādiem vārdiem vēlētājus uz iecirkņiem aicina māksliniece Džemma Skulme. Viņa norāda – mums ir jāapzinās sava nostāja šobrīd un visiem kā vienam jāiet uz vēlēšanām. 

Māksliniece vēlēšanu dienā iesaka atcerēties, ka Latvija kopš izveidošanas ir tiekusies būt par Eiropas valsti un nostiprināt pozīciju Eiropā. Tiekšanos uz austrumiem Skulme uzskata par bīstamu. Tāpēc viņa aicina vēlēšanu dienā nepalikt mājās.

"Balsot ir jāiet. Ir jāsaņemas. Un es brīnos [..]. Klausos, kā tauta izsakās, ļoti daudzi starp lauku cilvēkiem saka – "nē, neies, nē, neies". Tas ir pilnīgi bezatbildīgi. Jā, viņi jūtas, ka valsts pret viņiem ir bezatbildīga bijusi. Bet viņiem drusku jāpaanalizē.

Drusku jāpadomā, ka situācija ir draudīga un var būt draudīga, un kādā rītā mēs pamodīsimies nākamajā dienā. (..)

Bīstami neiet tāpēc, ka vairākums varētu izrādīties pilnīgi citādi domājošs. Tāpēc ir jāpauž sava griba un jāapstiprina Latvijas valsts nozīmība,  tā apmēram, kā mēs Baltijas ceļā rīkojāmies, tas ir apmēram tas pats. Apmēram tāda līdzīga situācija," uzskata māksliniece.

Nepieciešamību piedalīties Saeimas vēlēšanās šoreiz Skulme salīdzina ar referendumu par krievu valodu kā otro valsts valodu, ko Latvija piedzīvoja nesenā pagātnē. Toreiz iedzīvotāji parādīja savu gribu, un tā jāparāda arī šodien.

KONTEKSTS:

Sestdien, 6.oktobrī, Latvijā notiek 13.Saeimas vēlēšanās, kurās par vietu parlamentā sacenšas 16 partiju saraksti. Kopumā Latvijā ir 1 548 100 balsstiesīgo. Vēlēšanu dienā vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no plkst.7.00 līdz plkst.20.00, vēlēšanu iecirkņu sarakstu var redzēt Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti