Maksātnespējas administratoram Durevskim par izspiešanu un tirgošanos ar ietekmi – 3 gadu cietumsods

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz 3 gadiem maksātnespējas administratoram Naurim Durevskim par izspiešanu un tirgošanos ar ietekmi. Savukārt otrs administrators šajā lietā Sandis Saulītis attaisnots apsūdzībās par bezdarbību.

Prokuratūra paziņojumā medijiem, neminot apsūdzēto vārdus, informēja, ka apsūdzētais maksātnespējas administrators nebija iecelts par administratoru konkrētajā procesā, bet faktiski veica administratora pienākumus, pieņēma visus lēmumus par veicamajām darbībām. Saskaņā ar apsūdzību viņš no parādnieka pārstāvja pieprasīja naudu, piedraudot nesamaksāšanas gadījumā maksātnespējas procesā vērsties pret pārstāvja ģimeni tiesā un atņemt ģimenei piederošos īpašumus.

Kad apsūdzētais saņēma atteikumu maksāt, viņš īstenoja izteiktos draudus un, izmantojot savu profesionālo stāvokli, iesniedza tiesā pieteikumu par naudas piedziņu un par prasības nodrošināšanu.

Turklāt apsūdzētais, izmantojot mutisko vienošanos ar konkrētā maksātnespējas procesa administratoru par to, ka viņš  faktiski veica administratora pienākumus, pieprasīja mantisku labumu, lai process tiktu pabeigts, neatņemot īpašumus un noņemot ķīlas zīmes īpašumiem.

Personai brīvības atņemšana piemērota uz trīs gadiem ar mantas konfiskāciju, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu uz trīs gadiem.

Otrs apsūdzētais maksātnespējas administrators attaisnots apsūdzībā par bezdarbību.

Par apelācijas protesta iesniegšanu prokurore lems pēc iepazīšanās ar pilno spriedumu un tiesas motivāciju.

KONTEKSTS:

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā izskatīja lietu, kurā divi maksātnespējas administratori – Nauris Durevskis un Sandis Saulītis – apsūdzēti par valsts amatpersonas bezdarbību, izspiešanu un tirgošanos ar ietekmi.

Apsūdzība uzskata, ka noziedzīgās darbības vērstas pret apģērbu un apavu tirdzniecības uzņēmumu „Junior Fashion”, kuram bija pieteikta maksātnespēja. Par tā maksātnespējas administratoru tika iecelts Saulītis. Taču apsūdzība uzskata, ka faktiski administratora funkcijas pildījis Durevskis.

Kad no ģimenes sāka izspiest naudu, ģimene konsultējusies ar advokātu un nolēmuši doties uz policiju. Pēc iesnieguma uzrakstīšanas ģimenes pārstāvis piekritis iesaistīties izmeklēšanas eksperimentā un uz tikšanos ar Durevski turpmāk devies ar likumsargu iedoto diktofonu. No ģimenes tika pieprasīti 20 000 eiro, tad 25 000.  

Apsūdzētie un viņu advokāti no komentāriem toreiz atteicās. Bet prokurore atklāja, ka viņi vainu neatzīst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti