Dienas ziņas

Ņūhempšīras priekšvēlēšanās uzvar Sanderss

Dienas ziņas

Ceļa pārvadu nevar nodot ekspluatācijā

Aicina ieviest bezmaksas rudzu maizes programmu

Maiznieki aicina skolās ieviest arī bezmaksas rudzu maizes programmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai mudinātu bērnus ēst veselīgāk un nākotnē izvairīties no slimībām un liekā svara, skolās un bērnudārzos kopš 2004./2005. mācību gada ieviesta bezmaksas piena, bet no 2010./2011. mācību gada – arī augļu programma. Latvijas Maiznieku biedrība aicina veselīgo pārtiku papildināt arī ar bezmaksas rudzu maizes programmu.

Eiropas Savienības (ES) atbalstītajā piena un augļu programmā, kurā iesaistījušās vairāk nekā 1000 izglītības iestāžu, jau daudzus gadus piedalās arī Skrīveru vidusskola.

Pienu un augļus bez maksas trīs reizes nedēļā saņem skolēni līdz 9. klasei. Nereti gan bērni ābolus neapēdot vai tie vienkārši paliek pāri. Lai āboliem tiktu dota otra iespēja,  skolas "Eko" padome izveidojusi īpašu ābolu kasti, kur ikviens, tostarp arī vidusskolēni, var gan ielikt, gan paņemt ābolu.

"No ekoskolas viedokļa mēs negribam izniekot pārtiku, un tāpēc izveidojām ābolu kasti, lai tie netiktu nomētāti pa stūriem un netiek spēlēts futbols ar tiem. Skolēniem šī apziņa nāk ar vecumu. Es to, piemēram, esmu novērojusi savā klasē, ka tagad ļoti daudzi ņem no mājām augļus un dārzeņus tā vietā, lai ietu kaut kādus čipsus pirkt," sacīja Skrīveru vidusskolas "Eko" padomes priekšsēdētāja Agate Albekeite.

Lai bērni jau no mazotnes pierastu ēst arī maizi, kuras sastāvā 90% ir rudzu milti, un tādējādi nezustu arī par Latvijas simbolu sauktās rudzu maizes cepšanas tradīcijas, Latvijas Maiznieku biedrība rosinājusi Saeimas deputātus izveidot no valsts budžeta finansētu maizes programmu pirmsskolu un skolu audzēkņiem.

"Tā varētu pat varbūt būt pilotprogramma, jo piena un dārzeņu programma ir ES programma kopā ar mūsu valsti, bet droši vien, ka rupjmaizes programma būtu mūsu nacionālā mēroga programma. Šis bija vairāk tāds sauciens, lai mēs sāktu domāt par to veselīgo ēšanu, bet saglabājot mūsu tradīcijas," skaidroja Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka.

"Mēs jau daudz ko varam vēlēties, bet rupjmaizīte ir visbiežāk uz galda, praktiski visu nedēļu. Laikam tikai vienu dienu parādās baltmaize, un rupjmaize kā tāda jau ir veselīga. Es neko neveselīgu te nesaskatu," piebilda Skrīveru vidusskolas 1.a klases audzinātāja Inese Uzula.

Maiznieku biedrība, vadoties pēc piena programmas izmaksām, aplēsusi, ka, lai katru dienu bērnus nodrošinātu ar vienu šķēli īstas rudzu maizes, būtu nepieciešami apmēram trīs miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti