Panorāma

Lai palīdzētu, skola izveido pati savu atbalsta sistēmu

Panorāma

ANO: ASV negrib jaunu Auksto karu

Bija vai nebija narkotikas?

Madonas domē pārrunās deputāta Oltes baltā pulvera šņaukšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 7 mēnešiem.

Lietoja vai nelietoja aizliegtas vielas? Šāda jautājuma krustugunīs nokļuvis Madonas novada domes deputāts Māris Olte pēc sociālo tīklu vietnēs publicēta video. Tajā redzams, kā deputāts kādā ballītē iešņauc baltu pulverveida vielu. Olte stāsta, ka viela ir legāla un likumīgi nopērkama Vācijā. Notikušo plānots pārrunāt arī Madonas novada domē. Mērs Agris Lungevičs (Latvijas Zemnieku savienība) pieļauj, ka varētu sasaukt ētikas komisiju.

Ballītes video no ceļojuma Islandē, kurā redzams Madonas domē ievēlētais deputāts Māris Olte, šajās dienās tiek pārsūtīts gan ziņu apmaiņas platformās, gan sociālo tīklu vietnēs. Olte to sauc par jauniešu – viņa ceļabiedru – zirgošanos, kurā kļūdas pēc iesaistījies.

"Improvizācijas rezultātā arī uztapa tas video, kurš bija domāts tikai un vienīgi paskatīties, kā tas izskatās, un pēc tam viņu izdzēst. Un viņu neizdzēsa.

Skaidrs, ka vainīgs, skaidrs, ka biju tur. Viņi man teica, ka tas ir kaut kas līdzīgs šņaucamtabakai, viņiem tas bija līdzi. Mēs taču braucām cauri visām robežkontrolēm," stāstīja Olte. Viņš uzsver – baltais pulveris esot legāli nopērkama viela, ko mēdz lietot, piemēram, "Oktoberfest" festivālā Vācijā.

Šis video nav paslīdējis garām arī tiesībsargājošajām iestādēm. Valsts policijā norādīja, ka ir redzējusi šo video, bet šobrīd plašākus komentārus nevar sniegt, jo nav zināmi precīzi notikušā apstākļi.

Madonas mērs Agris Lungevičs, ar kuru Māris Olte vēlēšanās piedalījies no viena saraksta, uzskata, ka publiskai personai īpaši jāpiedomā, kādu iespaidu var atstāt publiskajā telpā.

"Noteikti jāpārrunā vēl ar Māri, viņa paša viedoklis un izklāsts par notikušo. Un tad jau tālāk skatīsimies, kā rīkoties. Tāds netipisks gadījums. Pašvaldība nesaskaras ar to bieži. Tāpēc nav standartprakses, kā rīkoties šajā gadījumā.

Pašvaldībai ir ētikas komisija, iespējams, ka skatīs tur šo jautājumu, bet neesam par to vēl sprieduši," stāstīja Lungevičs.

"Lai spriež, skatās. Es neturos pie tās vietas. Ja uzskatīs, ka tas ir pietiekams pārkāpums, tad es sēdēšu tālāk un darbošos savā novadā, kā es citādā veidā spēšu. Būšu kļūdījies. Tā bija kļūda, protams," sacīja Olte.

Māris Olte nav nevienas partijas biedrs, taču vēlēšanās piedalījās no apvienotā Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un Latvijas Zemnieku savienības saraksta. LRA priekšsēdētājs Edvards Smiltēns norādīja, ka Oltes vietā izvairītos no situācijām, kuras var tikt negatīvi interpretētas publiskajā telpā. Savukārt Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze sacīja, ka, ievērojot likumu, cilvēki var brīvi darīt, ko vēlas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti