Dienas ziņas

Dienvidkurzemes novadā konstatē bakteriālo iedegu

Dienas ziņas

Fotoradarus gatavs uzturēt tikai viens uzņēmums

Vidzemē mēģina apzagt bankomātus

Madonā un Vecpiebalgā mēģina apzagt bankomātus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēdējo dažu dienu laikā Vidzemē notikuši vairāki mēģinājumi apzagt bankomātus. Valsts policija gadījumus izmeklē, un pagaidām nav zināms, vai naudu izzagt vēlējās viena persona vai vairākas.

"SEB bankas" bankomātu, kas atrodas Madonā, tirdzniecības centrā uz pašas galvenās Saules ielas naktī uz ceturtdienu mēģināja aplaupīt. Bankomāts ir bojāts, tas nedarbojas, un par to liecina arī uzraksts displejā. Mēģinājums aplaupīt bankomātu veikts, cenšoties to sazāģēt, taču tas nav izdevies. 

"Šobrīd notiek aktīva izmeklēšana un varam tikai apstiprināt faktu, ka 28. jūlija naktī Madonā tika bojāts naudas izmaksas bankomāts. Saistībā ar to Valsts policijas Vidzemes pārvaldes Madonas iecirknī ir uzsākts kriminālprocess," teica Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Savukārt aizvadītajā naktī mēģināts uzlauzt bankomātu Vecpiebalgā. Pēc uzlaušanas mēģinājuma tas aizklāts, jo nedarbojas. Valsts policijā informēja, ka šie ir vienīgie gadījumi, kad notikuši mēģinājumi izzagt naudu no bankomātiem, tos mehāniski bojājot.

"Ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas. Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs nevaram sniegt," piebilda policijas pārstāve.

"SEB bankas" speciālisti apliecināja, ka šādi uzbrukumu bankomātiem nav bieži, tomēr ik pa laikam notiek. 

"Ir gadi, kad ir šie gadījumi trīs, pieci, desmit, ir gadi, kad vispār nav. Tas lielā mērā ir atkarīgs no globālām tendencēm, kas notiek krāpšanas melnajā tirgū. Ja hakeri ir atraduši veidu, kā bankomātiem uzbrukt, šī informācija bieži vien tiek pārdota," klāstīja "SEB bankas" Drošības pārvaldes vadītājs Mārcis Pelcis.

Taču, kā uzsvēra bankas pārstāvis, mēģinājumi šādi tikt pie naudas, faktiski nav īstenojami. Nauda tiek aizsargāta gan fiziski, gan nodrošinoties ar tā saucamo tintes aizsardzību naudas kastēs.

"Tie izgrieztie caurumi jau neko nedod. Tur ir izgriezts caurums, bet tur pretim nav nekā. Bankomātus laupīt, mēģināt izraut un tad atvērt seifu vai griezt nav jēgas, jo pēc tam šī nauda nebūs izmantojama," skaidroja bankas pārstāvis.

Uzrunājot iedzīvotājus Vecpiebalgā un Madonā, jaušams satraukums, un vietējiem ir arī iespējamās atbildes par iemesliem zādzībām. 

Vecpiebalgas iedzīvotājs Jānis: "Tas ir sākums lavīnai, kas droši vien saistībā ar ekonomisko situāciju un kopumā situāciju valstī."

Vecpiebalgas iedzīvotāja Linda: "Mani tas tā baigi nepārsteidz, daudzi ir uz nabadzības sliekšņa, protams, neattaisnojot, bet internetā jau var ik pa laikam lasīt to, ka cilvēki aicina uzmanīties, ka ir apzagti mazdārziņi, šķūnīši, tepat Vecpiebalgā jau kaut kādi brīdinājuma signāli ir bijuši, vienkārši šī bija pagaidām lielākā epizode."

Vecpiebalgas iedzīvotājs Andis: "Tā visatļautības sajūta ir, ļoti daudzi zina, ka šeit nav policijas iecirkņa un policijas darbinieku; Cēsis, kas brauc pie mums, ļoti reti mūs apmeklē."

Andim šonakt nozagts dārgs velosipēds, kas, pēc neoficiālas informācijas, varētu būt to pašu cilvēku nodarījums. Savukārt madonieši uz notikušo skatās politiskā kontekstā.

Madonas iedzīvotājs Imants: "Arī tad, kad bija ap Daugavpili meža ugunsgrēki, bija aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu. Es domāju, ka ir cilvēki, kas vienkārši cenšas radīt šeit nestabilitāti, nemieru saistībā ar Ukrainu."

Par to, vai abas šīs zādzības ir vai nav savstarpēji saistītas, pagaidām skaidrības nav – policija turpina izmeklēšanu. Nav arī zināms, vai tās rīcībā ir arī video materiāli no vietām, kur atrodas bankomāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti