Panorāma

Ukrainas Neatkarības dienā aicina uz zibakciju

Panorāma

Panorāma

Valdība Ludzā atskaitījās par padarīto Latgalē

Ludzā piecu stundu sēdē valdība atskaitījās par padarīto Latgalē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Drošībai Latvijas austrumu reģionā – Latgalē – nepieciešami uzņēmēji un darbaspēks, tā šodienas valdības sēdē Ludzā uzsvēra pašvaldību pārstāvji. Kas jau darīts un kas vēl jāpaveic Latgales attīstībai – par to diskutēja ministri.

Militārās infrastruktūras attīstība pie Daugavpils un Rēzeknes, depo un žoga būvniecība, virkne speciālu atbalsta programmu uzņēmējiem – vien dažas no lietām, ko piecu stundu garumā ministri prezentēja, pulcējoties Ludzas novada domes sēžu zālē.

“Stiprinot Latgales reģionu, mēs stiprinām visu Eiropas Savienības un NATO telpu un, protams, arī visu Latvijas telpu,” sacīja Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Pierobežas pašvaldību pārstāvju ieskatā drošība jāstiprina, rūpējoties par to, lai šeit būtu kam dzīvot, strādāt un radīt darba vietas.

“Kā palīdzēt mūsu uzņēmējiem, mūsu iedzīvotājiem pārvarēt krīzi, bet, protams, nevaram nerunāt šodien arī par tālāku mūsu valsts vai novada attīstību. Skaidrs, ka tagad pierobežas pašvaldībām jautājums ir par to, cik mēs būsim pievilcīgi arī šajā ģeopolitiskajā situācijā, cik mēs būsim pievilcīgi uzņēmējiem, lai viņi nāk, investē šeit,” norādīja Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs (Zaļo un zemnieku savienība).

Viens no veidiem, kā to veicināt, ir Latgales reģiona attīstības rīcības plāna īstenošana, uzskata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Tas esot veicinājis bezdarba līmeņa samazināšanos un privāto investīciju dubultošanos salīdzinājumā ar situāciju pirms trim gadiem. Tāpēc nu esot jāizplāno, kā to turpināt.

“Mēs zinām, ka ilgstoši Latgales reģions ir bijis vidēji zemāk attīstīts nekā citas Latvijas teritorijas. Līdz ar to investīcijām jābūt daudz mērķētākām,” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (”Attīstībai/Par”).

Latgalē pēc administratīvi teritoriālās reformas esot izremontēts vairāk ceļu nekā citos reģionos. Tāpat tur pieejamos grantus varot saņemt jaunie uzņēmēji. Vēl sēdē plaši apspriesti energoresursu pieejamības un ražošanas jautājumi, Latgales pašvaldību vadītājiem atzīstot, ka par iespējām veidot vēja parkus vai izvietot saules baterijas aktīvāk interesējas privātie investori.

Tie gan ir tālejoši plāni, savukārt šīgada ziemai vēl jāiepērk resursi.

“”Latvenergo” šobrīd jau ir gatavs publiski piedāvāt, un, šodien satiekot jūsu pašvaldību vadītājus, viņi apliecināja, ka viņi šos piedāvājumus vērtēs un savus iepirkumus atkal izsludinās un dabasgāzi iegādāsies,” sacīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).

Tikmēr Latgales pašvaldību, kā arī iedzīvotāju un uzņēmēju nereti draudzīgākā attieksme pret šobrīd Saeimā par agresorvalsti pasludināto Krieviju sēdē apspriesta vien garāmejot. Tomēr tas, lai esam vienota valsts arī attiecībā uz Krieviju, ir svarīgi, atzīmēja premjers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti