Ludzā par miljonu eiro pārbūvē Jaunsardzes apmācību bāzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Ludzā ir uzsākta vērienīga Jaunsardzes apmācību bāzes pārbūve un teritorijas labiekārtošana. Jau nākamā gada vasarā Jaunsardzes apmācības, Valsts aizsardzības mācība Ludzas un apkārtējo novadu jauniešiem notiks par miljonu eiro pārbūvētajās ēkās un treniņlaukumā. 

Ludzā par miljonu eiro pārbūvē Jaunsardzes apmācību bāzi
00:00 / 04:05
Lejuplādēt

„Galvenā ēka bija liela, kur, neskaitot noliktavas, bija divas lielas klases, kur varēja ne tikai apgūt teoriju, bet darboties arī praktiski. Taču pats galvenais te bija treniņlaukums aiz ēkas,” izrādot pašlaik par būvlaukumu tapušo apmācību bāzes teritoriju, kas atrodas pilsētas centrā, Ludzas jaunsargu vienības instruktors Ivars Novožilovs stāstīja, ka teritorijā jau ir nojauktas piecas avārijas stāvoklī esošās ēkas un tagad norit darbi pie centrālas ēkas renovācijas.

„Šī, ko mēs redzam, būs apmācību ēka un te ir plānota šautuve. Pašlaik treniņlaukums ir kļuvis par būvdarbu placi, bet arī agrāk tas jau bija labs laukums, kur varēja apgūt lauku kaujas iemaņas,” pastāstīja Novožilovs

Jaunsardzes apmācību bāze Ludzā kopš 2007. gada atradās vecā vienstāva koka ēkā, kas pilsētniekiem vairāk asociējas ar savulaik tur izvietoto kara komisariātu. Kā uzsvēra Jaunsardzes centra 2. novada nodaļas vadītājs Juris Lelis, tik vērienīga bāzes pārbūve un labiekārtošana, kāda pašlaik notiek Ludzā, Latgalē vēl nav bijusi. Bez izbūvētajām ēkām jauniešus gaida arī lauku kaujas iemaņu apgūšanai piemērota apkārtējā teritorija.

Lelis norādīja: „Būs izbūvēta šķēršļu josla, tūrisma tornis, nolīdzināta un iekārtota telšu vieta un arī būs šautuve praktiskai šaušanai ar pneimatiskajiem un mazkalibra ieročiem. Tātad slēgta tipa šautuve. Būs arī ūdensvads, kanalizācija un atsevišķa katlumāja. Administratīvajā ēkā būs gan klases nodarbībām, gan noliktavu telpas, gan telpas ekipējuma sakopšanai, kur varēs izmazgāt arī drēbes. Nerunājot jau par elementārām lietām, kā dušas telpas un labierīcības.”

Jaunsardzē var iestāties brīvprātīgi jebkurš jaunietis no 10 līdz 21 gadu vecumam. Šogad Latvijā Jaunsardzes rindās ir 6125 jaunsargi. Kā atzīmēja Lelis, jauno bāzi un tās teritoriju varēs izmantot ne tikai Ludzas un novada, bet arī citu vienību jaunsargi, jo te varēs rīkot arī nometnes, sacensības un dažādas apmācības.

„Galvenokārt ikdienā šeit pulcēsies Ludzas jaunieši. Pulcēsies, darbosies un mācīsies. Taču tikpat labi šeit varēs darboties arī jaunieši no Kārsavas, Baltinavas, Ludzas novada, Zilupes un Rēzeknes. Galvenais ir saplānot pasākumu, nodrošināt drošību, un viss te varēs notikt,” skaidroja Lelis.

Pārbūvēto Jaunsardzes apmācību bāzi plāno izmantot arī zemessargi, Lelis sacīja: „Šī objekta divi galvenie izmantošanas mērķi ir jaunsargu apmācība un Valsts aizsardzības mācības pasniegšana šajā teritorijā, Ludzas pilsētas skolēniem. Tāpat šī teritorija būs arī zemessargu atbalsta punkts, kur zemessargi varēs pulcēties, veikt nelielas apmācības.”

Jaunsargu apmācību bāzes pārbūve un vairāk nekā hektāru lielās teritorijas labiekārtošana izmaksās nedaudz vairāk par vienu miljonu eiro. Darbus veic publiskā iepirkuma rezultātā uzvarējusī SIA „Latgalija”. To izpildes termiņš ir nākamā gada jūlijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti