Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret uzņēmuma valdes locekli par 1,14 miljonu eiro piesavināšanos 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts policija (VP) prokuratūrai nosūtījusi kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kāda uzņēmuma valdes locekli par 1,14 miljonu eiro piesavināšanos, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un nauda līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, informēja policijā. 

Izmeklēšanā policija noskaidroja un guva pierādījumus tam, ka kāda uzņēmuma valdes loceklis, pārsniedzot viņam piešķirtās pilnvaras, mantkārīgu motīvu vadīts, ieķīlāja uzņēmumam piederošo nekustamo īpašumu, kā rezultātā iegūstot naudas līdzekļus vairāk nekā 1 140 000 eiro apmērā, kurus izlietoja pēc saviem ieskatiem jeb piesavinājās, pārskaitot uz savā kontrolē esošo uzņēmumu kontiem. 

Lai radītu maldīgu priekšstatu par naudas līdzekļu pārskaitīšanas likumību, persona uzņēmuma vārdā sastādīja formālus aizdevuma līgumus, kuri tika norādīti maksājuma uzdevumos, tādējādi veicot noziedzīgā ceļā iegūto naudas līdzekļu legalizāciju.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 179. panta trešās daļas – par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, pēc Krimināllikuma 196. panta otrās daļas – par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā).

Šobrīd vienai personai piemērots aizdomās turamā statuss.

Kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nosūtīja VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. 

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti