Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Ušakovu par slēptas videokameras glabāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rīgas mēru, tagad Eiropas Parlamenta deputātu Nilu Ušakovu ("Saskaņa"), liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

Kriminālvajāšanu aicina sākt par aizliegtu operatīvās darbības pasākumiem paredzētās stratēģiskās nozīmes ierīces glabāšanu.

KNAB, neminot personas vārdu, informēja, ka krimināllietu sāka pagājušā gada 7. oktobrī, izdalot to no citas krimināllietas, un veica pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamu stratēģiskās nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Krimināllietas materiāli liecina, ka persona savā darba kabinetā glabājusi stratēģiskās nozīmes ierīci,

kas paredzēta sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem – videodokumentēšanai un audioinformācijas ieguvei slēptā veidā.

Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

“Ikvienai personai, kas nonāk KNAB redzeslokā, jo īpaši kriminālprocesuālo darbību laikā, jārēķinās – ja KNAB saskatīs vairākus noziedzīgus nodarījumus vai pārkāpumus, iestāde rīkosies atbilstoši likumam! Šis lēmums nav izņēmums, jo stratēģiskas nozīmes objektu iegāde un glabāšana fiziskām personām ir ne tikai neatļauta, bet arī mudina uzdot jautājumus par konkrēto personu rīcības motīviem,” komentēja KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule.

KNAB pēc krimināllietas materiālu nosūtīšanas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai noslēdz attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Turpmāk prokuratūra ir atbildīga par krimināllietas virzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti