Rīta intervija

FKTK: Grūti prognozēt, cik bankas izturēs aso konkurenci Latvijā banku pakalpojumu tirgū

Rīta intervija

Latvijas Radio vadītāja: Krīzes situācija Radio veidojusies jau ilgstoši

Ina Druviete: Nav pamata uzskatīt, ka Muižnieks varētu neturpināt darbu LU rektora amatā

LU prorektore: Bažas par aizdevumu Rakstu mājas būvniecībai pastāv

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Universitātes (LU) Rakstu mājas būvniecībai ir saņemts Eiropas Padomes Attīstības bankas un Eiropas Investīciju bankas aizdevums. Līdz ar aizdomām par korupciju ir bažas par aizdevumu šim projektam, intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Universitātes prorektore Ina Druviete.

Druviete norādīja, ka Rakstu mājas būvniecībai ir saņemts Eiropas Padomes Attīstības bankas un Eiropas Investīciju bankas aizdevums. “Starptautiskie aizdevēji ir ļoti rūpīgi izvērtējuši visus riskus. Un ir arī izvēlējušies advokātu biroju, kas seko līdzi visam procesam un būtu gatavi uzņemties atbildību, ja būtu vērojami kādi pārkāpumi,” sacīja LU prorektore.

Līdz ar publiski izskanējušajām aizdomām par iespējamo korupciju saistībā ar Rakstu mājas būvniecību radušās bažas par finansējumu.

“Diemžēl šādas bažas pastāv, kaut pie pirmajām ziņām par iespējamo saistību ar Rakstu mājas būvniecību mēs oficiāli darījām zināmu šo situāciju starptautiskajiem aizdevējiem.

Viņi tiek informēti par šo procesu virzību. Un es ļoti ceru, ka viņiem būs pārliecība, ka šis process ir caurspīdīgs, iepirkumi tiks veikti likumīgi un mēs varēsim turpināt šo sabiedrībai tik ļoti nepieciešamo akadēmiskā centra būvniecību,” sacīja Druviete.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā kriminālprocesā, kurā tika aizturēta uz laiku atstādinātā LU rektora vietniece Baiba Broka (Nacionālā apvienība) un uzņēmēji Guntis Rāvis un Ivars Millers, iespējamā kukuļošana saistīta ar LU Akadēmiskā centra topošās Rakstu mājas būvniecību.

Rakstu mājas būvniecības iepirkums izsludināts pagājušā gada pavasarī, uzvarētāju mēģinot noskaidrot konkursa procedūrā ar sarunām. Iepirkuma prognozētā līgumcena sākotnēji bija 33 miljoni eiro.

Konkursa pirmā kārta bijusi atklāta, un tai pieteicās septiņi uzņēmumi. Saņemot piedāvājumus, otrajā posmā iekļuva mazāk uzņēmumu, taču to skaits publiski netiek atklāts. Uzņēmumu sākotnēji piedāvātās darbu izmaksas bijušas pārāk augstas, tāpēc augstskola pārskatījusi projektus, kam sekojuši arī jauni piedāvājumi. Atvērt precizētos piedāvājumus tika plānots 11.jūlijā. Augstskolā cer, ka iepirkuma uzvarētāju izdosies noskaidrot tuvākajās nedēļās.

LU pagaidām neesot pilnīgi skaidrs, ar kādu no LU iepirkumiem saistīts kriminālprocess - neskaidrību radot KNAB publiski paustā informācija par kriminālprocesā iesaistītajām amatpersonām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti