Krustpunktā

Raidījums "Krustpunktā" Kuldīgā par ceļiem

Krustpunktā

Mediju anatomija: Žurnālistu izvēles

LTV Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne: Žurnālistu vērtība ir viņu ziņu avoti

LTV Ziņu dienesta vadītāja: Politiķu attieksmi pret sabiedriskajiem medijiem atspoguļo finansējums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Politiķu attieksmi pret sabiedriskajiem medijiem atspoguļo budžets, kas tiem paredzēts. Latvijā tas ir viens no mazākajiem Eiropā, paliekot pat aiz Lietuvas un Igaunijas. "Tas parāda, kā izturas politiķi un Saeima kopumā," intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta vadītāja Iveta Elksne.

Viņa skaidroja, ka sabiedriskā medija ziņu dienesta vadīšanai ir sava specifika, kas atšķiras no komercmedijiem.   Ziņu dienesta vadītāja krēsls vienmēr, īpaši vēlēšanu laikā, nonāk politiķu diskusiju lokā, un ir vēlme to ietekmēt.

Lai gan tiešas norādes par satura veidošanu netiek saņemtas, ir redzami mājieni vai baumas. Piemēram, iepriekš Elksne dzirdējusi baumas par to, ka dienestā esot nolemts kādu konkrētu partijas vadītāju neatspoguļot. Tāpat esot mājieni, ka LTV varētu saņemt vairāk naudas, ja Ziņu dienests būtu labvēlīgāks.

"Nezinu, vai kāds apzināti konstruē baumas, bet dažreiz rodas jautājumi par to, vai cilvēki, kuri tās izplata, vai viņi domā, ka tā notiek. Sabiedriskais medijs parasti uzklausa visus viedokļus, pat tos, kas cilvēkiem varētu nepatikt. (..) Runas par to, ka ir redakcionālā politika, ka kādu partiju varētu atbalstīt... Trūkst vārdu!" teica Elksne.

Viņa uzsvēra, ka Ziņu dienests nesaņem zvanus par saturu, tomēr "juristi var uzrakstīt vēstules". "Ir arī tiesu procesi," piebilda Elksne, skaidrojot, ka "diskutējamās situācijās" materiālus parāda arī juristiem, lai viņi varētu žurnālistus aizsargāt. "Neviena vēstulīte vai "klusie telefoni" žurnālistu darbu neietekmē," uzsvēra LTV Ziņu dienesta vadītāja. Tāpat arī LTV valde esot drošs atbalsts darbā.

Elksne norādīja, ka LTV ir viens no tiem retajiem dienestiem, kas nodarbojas ar pētniecību un analītiku: "Sadarbojoties ar Latvijas Radio, projekts "Sistēmas bērni", raidījumi "Aizliegtais paņēmiens", "De facto". Tādā apjomā, kā mēs darām, līdzvērtīgi nav ļoti daudz." 

Elksne stāstīja, ka LTV prioritātes ir izglītība un ekonomika, kā arī sociālie jautājumi - "sistēmas bērni" un vēža slimnieki. Par pēdējiem žurnālisti īpaši iestāsies, lai tiktu nodrošināta pienācīga ārstēšana.

Neatņemama daļa sabiedrisko mediju darbā ir arī tiešsaistes platforma "LSM.lv", lai varētu nodrošināt informāciju pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai. "Jāiet tur, kur ir ziņas. Nevar ignorēt cilvēkus, kuri neskatās televizoru," teica Elksne, norādot, ka resursi tiek sadalīti visām platformām.

LTV Ziņu dienests martā svin savu jubileju. Ir apritējuši jau 60 gadi, kopš ēterā redzama un dzirdama "Panorāma" - galvenais LTV raidījums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti