LTV režisorei Mārītei Balodei un redaktorei Maijai Amoliņai pasniegts Atzinības krusts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

3. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, notika valsts augstāko apbalvojumu piešķiršana sabiedrībā atzītiem, cienītiem un mīlētiem cilvēkiem par viņu veikumu mūsu valsts labā. Latvijas Televīzija ir īpaši saviļņota, jo Atzinības krusts šogad piešķirts divām personībām, kuru radošais mūžs nav šķirams ne no Latvijas Televīzijas vēstures, ne Latvijas kultūras ainavas - žurnālistei un režisorei Mārītei Balodei un žurnālistei un redaktorei Maijai Amoliņai.


Par nopelniem Latvijas kultūrā un lielo personīgo ieguldījumu daudzu gadu garumā izcilu Latvijas teātra dzīves notikumu dokumentēšanā un saglabāšanā, ieguldījumu unikāla kultūrvēsturiska audiovizuālā projekta «Latvijas teātru vēsture» tapšanā par Atzinības krusta virsnieci iecelta ilggadējā Latvijas Televīzijas žurnāliste un režisore Mārīte Balode.

Mārīte Balode Latvijas Televīzijā sākusi strādāt 1973. gadā. Viņas nozīmīgāko darbu vidū - videofilmas par latviešu kultūru, vēsturi un izcilām personībām. 2010. gada videofilmu ciklā «LTV portreti» tapušas portretfilmas par dzejnieci Āriju Elksni, ģenerāli Jāni Balodi, akadēmiķi Jāni Stradiņu, mecenātu Vili Vītolu, rakstnieku Zigmundu Skujiņu. Īpaši vērtīgs Latvijas kultūras vēsturē ir no 2006. līdz 2010. gadam izveidotais kultūrvēsturiskais seriāls «Latvijas teātru vēsture», kas stāsta par Nacionālā, Dailes, Liepājas, Valmieras un Leļļu teātra vēsturi no to dibināšanas līdz mūsu dienām. Tas ir unikāls un pamatīgs pētījums, ko gan šobrīd, gan nākotnē izmantos mācību programmās Latvija skolās un augstskolās.

Šobrīd Mārīte Balode savas idejas un talantu realizē raidījuma «100 g kultūras» veidošanā un strādā pie videofilmas «Vizma Belševica», kas pirmizrādi LTV1 ēterā piedzīvos pavisam drīz, tieši dzejnieces dzimšanas dienā otrdien, 31. maijā.

Par 47 darba mūža gadu nesavtīgo ieguldījumu Latvijas kultūras un mākslas popularizēšanā Latvijas Televīzijas raidījumos un jauno televīzijas darbinieku profesionālajā izglītībā par Atzinības krusta kavalieri iecelta ilggadējā Latvijas Televīzijas žurnāliste, raidījuma «100 g kultūras» autore, redaktore, koncertu un operu ierakstu redaktore, kordiriģente Maija Amoliņa.

Ir vismaz piecas lietas, ko par Maiju Amoliņu vajadzētu zināt: pirmkārt, viņa bijusi gan Mūzikas raidījumu redakcijas vecākā redaktore, gan Mūzikas programmu nodaļas vadītāja. Otrkārt, bez Maijas balss nav iedomājams koris «Ave sol». Treškārt, viņa ir autore LTV vēsturē pagaidām vienīgajam darbam, kas saņēmis veselas divas «Lielā Kristapa» nominācijas, turklāt abas - par videofilmu «Mariss Jansons», kam viņa bijusi gan scenārija autore, gan redaktore. Ceturtkārt, Maija Amoliņa saņēmusi īpašu balvu par ilgāko tiešraidi LTV vēsturē «RĪGAI - 800». Piektkārt, viņa varētu sniegt padomus dzīves mākslā un sievišķības un skaistumkopšanas jomā, kā vienmēr un visur izskatīties labi, moži un šarmanti. Šobrīd Maijas Amoliņas talants papildina raidījuma «100 g kultūras» radošo komandu.

Latvijas Televīzija sirsnīgi sveic mūsu čaklās, šarmantās un radošās kolēģes, vēlot daudz radošu ideju un gandarījumu par padarīto!
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti