Rīta Panorāma

Imantdienas Cēsu pils parka estrādē

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Ameriku

Intervija ar Sandiju Semjonovu un Kārli Lesiņu

LTV pirmizrādi piedzīvos filma «Tuvais karš» – stāsts par latviešiem Ukrainas karā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) pirmajā kanālā sestdien plkst.18.30 pirmizrādi piedzīvos žurnālistu Ata Klimoviča, Sandija Semjonova un Kārļa Lesiņa veidotā dokumentālā filma "Tuvais karš", kas vēsta par Ukrainā notiekošo konfliktu.

Semjonovs raidījumā "Rīta Panorāma" atzina, ka dokumentālās filmas pamata stāsts ir par Artūru – vīrieti no Latvijas, kurš karo frontē Ukrainas brīvprātīgo bataljonā. "Latvijas medijos neesmu vēl redzējis stāstu, kur atklātu cilvēku, kurš karotu ukraiņu pusē, jo līdz šim redzēti, dzirdēti stāsti par cilvēkiem, kuri karo prokrievisko spēku pusē," teica Semjonovs.

Viņš norādīja, ka stāsta galvenais varonis neesot vēlējies atklāt savu identitāti, tāpat vīrieša drošības labad ir pārveidota viņa balss. Filmā ir vēl trīs citi varoņi no Latvijas, kuri cenšās palīdzēt Ukrainas armijai un valstij kopumā. Viens no viņiem ir Gatis Priede, kurš vāc palīdzību un ved uz Ukrainu, otrs  - ārsts Valdis Valters, bet trešais – Jānis Sils, kas Ukrainas armijā māca tuvcīņu.

"Tie ir tie cilvēki, kas ir tieši iesaistīti. Tāpēc arī filma saucās "Tuvais karš", jo tas karš notiek gan ģeogrāfiski ļoti tuvu Latvijai, gan ar daudzu cilvēku iesaisti. Šie cilvēki konkrēti ir iesaistīti. Valdis Valters, piemēram, veic operācijas ukraiņu karavīriem, kam ir izšautas acis," stāstīja Semjonovs.

No filmas varoņu teiktā izriet, ka Latvija var palīdzēt Ukrainai ar savu atbalstu, tostarp morālo. "Un tas nemaksā daudz, bet tas ir ļoti svarīgi, jo galu galā tā cīņa, kas notiek Ukrainā, tā ir arī cīņa par Rietumu vērtībām, par mūsu pašu vērtībām, par to, kas mēs esam un kur mēs tālāk ejam, un kas mēs būsim," teica Semjonovs.

Viņš uzsvēra, ka ar šo dokumentālo filmu un labdarības koncertu Ukrainā cietušo bērnu atbalstam LTV kā sabiedriskais medijs mēģina atbalstīt Ukrainu un karā cietušos bērnus.

"Jo, daudz braukājot pa pasauli un esot bēgļu nometnēs, varu secināt, ka tomēr visvairāk cieš bērni un vienkāršās ģimenes, jo veči, vīri aiziet karot. Paliek sievietes ar bērniem, paliek veci cilvēki – tie nabadzīgākie cilvēki, kas nevar nekur aizbraukt. Tāpēc ir ļoti svarīgi ziedot viņiem koncerta laikā, iedot to mūsu mīlestību, jo bērni jau nav vainīgi (..),” teica Semjonovs.

LTV labdarības akcijas "Kara bērni" noslēguma koncertu pārraidīs plkst.21.30.

Paralēli koncertam sabiedrisko mediju portāls lsm.lv skatītājiem piedāvās iespēju interneta tiešraidē datoros, planšetēs un viedierīcēs sekot līdzi žurnālista Semjonova vadītājai alternatīvajai diskusijai "Kā palīdzēt kara bērniem".

Diskusijas pirmajā daļā par šī brīža situācija Ukrainā piedalīsies žurnālists, kurš pats bijis Ukrainā un ir viens no LTV Ziņu dienesta veidotās filmas "Tuvais karš" autoriem Atis Klimovičs, asociētais profesors, politikas komentētājs Ojārs Skudra, alianses “Latvija bez bāreņiem” valdes locekle Irina Čžou un “No ģimenes līdz ģimenei” vadītājs Ukrainā Jaroslavs Maļko. 

Diskusijas otrajā daļā tiks stāstīts par to, kā saziedotā nauda palīdzēs bērniem atgūties no karā pārdzīvotajām šausmām Latvijā, kādas lietas bērniem un ģimenēm šobrīd reāli ir nepieciešamas un kā vēl Latvija var palīdzēt Ukrainai un tās cilvēkiem. Sarunā piedalīsies Vaivaru rehabilitācijas centra vadītāja Anda Nulle, Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda priekšsēdētāja Jana Streļeča un “SOS palīdzība Ukrainai” dalībnieks Gatis Priede.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti