De Facto

Ieskats 8. janvāra "De Facto" tematos

De Facto

Villas, kuras deklarācijā var neuzrādīt

"Nozagts.com" vadītājs saistīts ar "Saskaņu"

LTV: «Nozagts.com» galvenais producents Ivans Staļnojs cieši saistīts ar «Saskaņu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Portāla nozagts.com galvenais producents Ivans Staļnojs ir cieši saistīts ar Rīgas domes valdošo koalīciju, vēsta LTV raidījums “De facto”.

Trīsarpus gadus Staļnojs, kas plaši nav pazīstams kā sociālo tīklu speciālists, sniedza konsultācijas galvaspilsētas uzņēmumam “Rīgas satiksme”. Līgums ar viņu pārtraukts tikai pirms pusgada, neilgi pirms “nozagts.com” portāla izveides. Staļnojs esot palīdzējis “Rīgas satiksmei” komunicēt ar sabiedrību sociālajos tīklos, pats gan neko nav rakstījis, vien sniedzis padomus. “Rīgas satiksmes” preses sekretārs nevarēja paskaidrot, kādu atlīdzību Staļnojs saņēmis par konsultācijām.

Tāpat Ivans Staļnojs strādājis pašvaldības uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” - Attīstības projektu nodaļā.

Valsts kontroles revīzijā pirms pusotra gada secināts, ka šajā nodaļā, iespējams, lielāka daļa darbinieku bija algoti fiktīvi. Daudzi no tiem bija cieši saistīti ar partiju “Saskaņa”. Piemēram, domes deputāte Svetlana Savicka, divu “Saskaņas” deputātu sievas – Žanna Pankratova un Aleksandra Klementjeva, ka arī bijušā Nila Ušakova preses sekretāra Sandra Toča dēls Mārtiņš. Tolaik attīstības projektu nodaļas vadītājs “De facto” atzina – šie cilvēki, ieskaitot Staļnoju, bija nodarbināti ar “Rīgas namu pārvaldnieka” vadības lēmumu.

Brīdī, kad Valsts kontrole sāka pētīt Attīstības projektu nodaļu, uzņēmums to pēkšņi likvidēja, pamatojot ar lietderību un ekonomiskiem apsvērumiem. Tagad “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvji nevarēja paskaidrot, cik ilgi Ivans Staļnojs tur nostrādāja un cik daudz nopelnīja. Iemesls – policijā joprojām turpinās krimināllieta, kas uzsākta pēc Valsts kontroles iesnieguma par departamentā notikušo.

Pats Ivans Staļnojs uz “De facto” zvaniem un īsziņām nereaģēja, viņš nebija sastopams arī adresē, kur reģistrēts viņam piederošs, bet neaktīvs uzņēmums.

Kā nozagts.com izdevējs minēts uzņēmējs Mihails Šeitelmans. Šeitelmans apgalvo, ka finansē “nozagts.com” no savas kabatas un pats esot iegādājies populāro portālu un sociāla tīkla “Facebook” profilu “Toma joki”.  Uzņēmējs saka, ka darījuma summa bijusi ap 10 000 eiro. Tagad “Toma joki” profilus izmanto, lai pārpublicētu “nozagts.com” materiālus un vairotu to popularitāti. 

Šeitelmans ir kādreizējais kanāla TV5 īpašnieks, vēlāk – direktors, viņam kopā ar Valēriju Belokoņu piederējis arī portāls “novonews.lv”, pats sevi Šetelmans sauc par polittehonologu un apgalvo, ka konsultējis daudzas Latvijas politiskās partijas. Viņš atzīst, ka “nozagts.com” tīši publicē nepārbaudītu informāciju.

Šeitelmans pauž, ka viņa mērķis ir iegādāties vēl citus interneta resursus un Latvijā populārus sociālo tīklu profilus, lai “uzpumpētu” auditoriju un pēc tam visu komplektu pārdotu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti