Panorāma

Partijas iztaujā VID vadītāja amata kandidāti

Panorāma

Eksperti: suņa agresija ir cilvēka atbildība

"Maxima" vienojusies ar Zolitūdes traģēdijā cietušajiem

LTV: «Maxima» katra Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā ģimenei varētu izmaksāt 100 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Mazumtirdzniecības uzņēmums SIA "Maxima Latvija" katrai ģimenei, kas Zolitūdes traģēdijā zaudēja tuvinieku, iespējams, piedāvā izmaksāt kompensāciju 100 000 eiro apmērā, taču ne visas ģimenes tam esot piekritušas. Par to vēsta Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz tās rīcībā esošo neoficiālo informāciju.

Pirmdien mazumtirdzniecības uzņēmums SIA "Maxima Latvija" paziņoja, ka ir panācis vienošanos ar Zolitūdes traģēdijas cietušo pārstāvjiem. Taču pagaidām ziņas par šo vienošanos ir skopas, jo lielveikalu tīkls sīkāku informāciju par to sola sniegt otrdien, 8.novembrī, sasauktā preses brīfingā.

Zolitūdes traģēdijā cietušo pārstāvis, advokāts Aldis Gobzems, kurš, kā pats stāsta, pārstāv lielāko daļu traģēdijā cietušo, LTV apstiprināja, ka ar lielveikalu tīklu patiesi ir panākta vienošanās.

Viņš gan atturējās precizēt to, vai šī vienošanās attieksies uz upuru tuviniekiem vai arī uz cietušajiem. Tāpat viņš neapstiprināja informāciju, ka katra Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā ģimenei varētu izmaksāt 100 000 eiro.

Gobzems piebilda, ka plašāka informācija par vienošanos tiks sniegta otrdien. "Zinot, cik sensitīvs ir šis process sabiedrībā, tas būtu tikai korekti, ka, atklājot jebkādu informāciju par šo vienošanos, klāt būtu arī tā puse, ar kuru šī vienošanās ir panākta."

Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrība "Zolitūde 21.11." kopumā atbalsta vienošanos ar lielveikalu tīklu, LTV atzina biedrības pārstāve Regīna Ločmele-Luņova.

Viņa norādīja, ka kompensācija būtu jāsaņem ne tikai bojāgājušo tuviniekiem, bet visiem cietušajiem – arī tiem, kas traģēdijā guva dažādus ievainojumus, un tiem, kas cieta morāli, tostarp ir arī "Maxima" darbinieki.

"Maxima" esot solījusi izmaksāt kompensācijas arī tiem cilvēkiem, kas traģēdijā guva miesas bojājumus. Taču kompensācijas apmērs vēl nav zināms, jo tas tikšot vērtēts individuāli, ņemot vērā traģēdijā gūtās traumas, sacīja biedrības pārstāve.

Pēc Ločmeles-Luņovas teiktā, nosacījumiem jābūt visiem vienādiem neatkarīgi no tā, kāds kuram ir advokāts, un tam esot piekritusi arī "Maxima". Tāpat tas nekādā gadījumā nedrīkst ietekmēt kriminālprocesu un lietas iztiesāšanu.

"Uz tādiem nosacījumiem mēs piekritām," teica Ločmele-Luņova, gan atzīstot, ka ne visi traģēdijā cietušie ir piekrituši piedāvājumam. "Atbalstīsim gan tās [ģimenes], kas piekritīs saņemt kompensāciju no "Maxima", gan tās, kas nepiekritīs."

Jau vēstīts, ka tā dēvētā Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti cilvēku tika ievainoti.

Policija traģēdijas apjomīgās lietas izmeklēšanu pabeidza gandrīz pusotru gadu pēc notikuma, un prokuratūra kriminālvajāšanu sākusi pret astoņām personām. Tāpat šajā lietā pret piecām juridiskajām personām uzsākts piespiedu ietekmēšanas process un par aizdomās turētajām atzītas deviņas personas.

Savukārt lietas iztiesāšana notiek kopš 2015.gada decembra, un sākotnēji tajā uzklausīti cietušie un viņu pārstāvji, kā arī risināti procesuāli lēmumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti