Panorāma

Aicina aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā

Panorāma

Ģimenes ārsti piesaka streiku

DP veic kratīšanu VID Finanšu policijas pārvaldē

LTV: Drošības policijas redzeslokā – divi augsta ranga VID darbinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kratīšanu saistībā ar aizdomām par valsts noslēpumu saturošas informācijas nopludināšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijā pirmdien, 12.jūnijā, no rīta veica Drošības policija. Pēc LTV raidījuma "Panorāma" rīcībā esošās informācijas, procesuālās darbības veiktas pie augsta ranga VID darbiniekiem, kas atbildīgi par izmeklēšanas procesu.

VID Finanšu policijas pārvaldē pirmais skandāls izcēlās ar dažādām darbinieku aizdomīgajām mantojuma lietām. Toreiz sekoja plaša un pamatīga vadošo amatpersonu rotācija. Tagad iestāde atkal nonākusi drošības iestāžu uzmanības lokā. Šoreiz Drošības policijas.

Šī dienesta pārstāvji pirmdien ieradās Finanšu policijas pārvaldes telpās, lai veiktu procesuālās darbības.

Pēc LTV rīcībā esošās neoficiālās informācijas kratīšana veikta Finanšu policijas Izmeklēšanas nodaļas vadītājas Kristīnes Bogdanovas kabinetā.

Tāpat izmeklēšanas darbības, iespējams, veiktas arī pie Bogdanovas dzīvesbiedra – VID Finanšu policijas Izlūkošanas nodaļas vadītāja Maksima Bogdanova.

Drošības policija savos komentāros ir skopa:

"Kriminālprocesā, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 94. panta (par valsts noslēpuma izpaušanu) paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, Drošības  policija veic tiesas sankcionētas kratīšanas. Izmeklēšanas interesēs Drošības policija no plašākiem komentāriem patlaban atturas."

Finanšu policijas priekšnieks Edijs Ceipe no jebkādu komentāru sniegšanas atteicās. Kratīšana bijis pārsteigums arī iestādi pārraugošajai finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (Zaļo un zemnieku savienība).

"Man nav tādas informācijas un es šo informāciju uzzināju no medijiem, kas man vaicā par kratīšanas esamību. [..] Es pieņemu, ja man kaut kas būtu jāzina, Cīrules kundze mani informētu, bet šobrīd man nav nekādas informācijas," teica ministre.

Pēc "Panorāmas" rīcībā esošās informācijas, pagaidām abām amatpersonām nav noteikti jelkādi ierobežojumi, kas tām neļautu turpināt pildīt dienesta pienākumus.

Tomēr VID vadītāja atzīst, ka šī izmeklēšanas norise varētu ietekmēt lēmumu par to, kurš strādās apvienotajā Nodokļu policijā.

"No vienas puses, tas ir ļoti labi, ka šāds gadījums notiek pirms esam sākuši darbu pie policiju apvienošanas un esam izvēlējušies uzticamākos darbiniekus jaunās policijas struktūrā, jo tas noteikti var ietekmēt šo lēmumu pieņemšanu," atzina Cīrule.

Bogdanovu pāra advokāte Alla Juraša aģentūrai LETA pirmdien vakarā apstiprināja, ka aizstāvamie nav aizturēti, taču viņiem ir noteikts statuss - persona pret kuru sākts kriminālprocess.  

Raidījums "De facto" iepriekš stāstīja, ka pēdējo gadu laikā vien Maksims Bogdanovs saņēmis dāvinājumos 13 557 eiro, lielākoties no tēva Leonīda Bogdanova, kas savulaik policijā vadīja Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldi. Bet Kristīne Bogdanova, pēdējos gados  dāvanās no tuviniekiem saņēmusi vairāk nekā 7000 eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti